09. augusta 2009

Šesták gólom a prihrávkami pomohol Bochumu k remíze

V úvodnom z dvoch nedeľňajších stretnutí 1. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. bundesliga medzi VfL Bochum a Borussiou Mönchengladbach sa stal hrdinom slovenský reprezentant Stanislav Šesták. ...

BOCHUM 9. augusta (WEBNOVINY) - V úvodnom z dvoch nedeľňajších stretnutí 1. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. bundesliga medzi VfL Bochum a Borussiou Mönchengladbach sa stal hrdinom slovenský reprezentant Stanislav Šesták. Domáci prehrávali po prvom polčase jednoznačne 0:3 a zdalo sa, že úvod sezóny bude mať pre nich katastrofický scenár. Opak bol však pravdou. Po zmene strán sa totiž dvakrát gólovo presadil záložník Mimoun Azaouagh a deľbu bodov zabezpečil 26-ročný Šesták, ktorý v 63. min hlavičkou rozvlnil sieť. Populárny "Šesty" predtým prihrával na oba presné zásahy svojho pôvodom marockého spoluhráča. Bochumčania strelili tri góly počas dvanástich minút. V nedeľu je ešte na programe duel Freiburg - Hamburg

Výsledok úvodného nedeľňajšieho stretnutia 1. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. bundesliga:
VfL Bochum - Borussia Mönchengladbach 3:3 (0:3)
Góly: 51. a 52. Azaouagh, 63. ŠESTÁK - 19. Arango, 26. Colautti, 41. Brouwers, 29 766 divákov
Stanislav Šesták (Bochum) odohral celý zápas, strelil tretí gól svojho mužstva a na prvé dva prihrával.