09. augusta 2009

Mladé basketbalistky skončili na MS B-divízie tretie

Slovenské basketbalistky do 16 rokov vo svojom nedeľňajšom záverečnom vystúpení na turnaji B-divízie ME tejto vekovej kategórie v estónskom Tallinne v zápase o bronz zvíťazili nad dánskymi rovesníčkami ...

9. augusta (WEBNOVINY) - Slovenské basketbalistky do 16 rokov vo svojom nedeľňajšom záverečnom vystúpení na turnaji B-divízie ME tejto vekovej kategórie v estónskom Tallinne v zápase o bronz zvíťazili nad dánskymi rovesníčkami výrazne o 27 bodov 77:50 (39:34).

Už pred týmto duelom však bolo isté, že zverenkyne Martina Pospíšila nesplnili svoj základný cieľ, ktorým bol postup do A-divízie. Medzi elitu sa kvalifikovali Chorvátky a Holanďanky, ktoré si o 17.45 h SELČ zmerajú sily vo finále.

O 3. miesto:
Dánsko - SLOVENSKO 50:77 (22:27, 12:12, 9:17, 7:21)
Zostava a body Slovenska: Janoščíková 15, Slezáriková 14, Brádňanská 12, Slamová 7, Oroszová 3 (Bálintová 10, Ivančáková 8, Hruščáková 6, Neubauerová 2, Kulcsárová 0, Draganovská 0, Polcerová 0)
Najlepšie strelkyne Dánska: Seilundová 15, Hansenová 8, Gillingová a Jespersenová po 7

Bulharsko - Rakúsko 69:47
Konečné poradie na 17. až 19. mieste: 17. Bulharsko, 18. Švajčiarsko, 19. Rakúsko

Zostávajúci nedeľňajší program (časy sú uvedené v SELČ):
Finále: Chorvátsko - Holandsko (17.45 h), o 9. miesto: Čierna Hora - Slovinsko (17.00 h)