Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

28. septembra 2022

Sestra Moniky Jankovskej sa topí v problémoch. Čelí dvom disciplinárkam a hrozí, že príde o talárAndrea Haitová, sestra bývalej štátnej tajomníčky rezortu spravodlivosti Moniky Jankovskej, čelí naZdieľať
p8194097 676x520 28.9.2022 (Webnoviny.sk) - Andrea Haitová, sestra bývalej štátnej tajomníčky rezortu spravodlivosti Moniky Jankovskej, čelí na Najvyššom správnom súde SR ďalšiemu disciplinárnemu konaniu.

Kauza miliónových zmeniek TV Markíza


Bývalá ministerka spravodlivosti Mária Kolíková podala voči nej ako aj ďalšej sudkyni Ivone H. disciplinárny návrh pre ich rozhodnutie, ktorým ako členky senátu Krajského súdu v Bratislave zrušili uznesenie Okresného súdu Bratislava V o zastavení občianskoprávneho konania v kauze miliónových zmeniek.

Ich vyplatenie požadoval podnikateľ Marian Kočner. Ústavný súd SR neskôr skonštatoval, že rozhodnutím odvolacieho súdu boli porušené práva spoločnosti Markíza Slovakia ako účastníka konania.

Podľa návrhu rezortu spravodlivosti sa Andrea Haitová a Ivona H., ktorá je v súčasnosti sudkyňou Okresného súdu Bratislava I, svojím rozhodnutím dopustili svojvoľného rozhodnutia hraničiaceho so zneužitím moci.

Za to Andrei Haitovej, ktorá je stále sudkyňou Krajského súdu v Bratislave, navrhujú preloženie na súd nižšieho stupňa. Obom sudkyniam zároveň navrhuje ministerstvo znížiť plat o 70 percent na jeden rok.

Môže prísť o talár


Sestra Jankovskej čelí aj ďalšiemu disciplinárnemu návrhu, konkrétne na zbavenie funkcie sudkyne. Ten podala ešte v roku 2020 bývalá šéfka Súdnej rady SR Lenka Praženková.

Dôvodom je, že sudkyňa na vypočutí pred súdnou radou údajne klamala o vymazaní 17 kontaktov a komunikácií z mobilného telefónu, ktorý jej v roku 2019 zaistili príslušníci Národnej kriminálnej agentúry. Tým sa dopustila závažného disciplinárneho previnenia nezlučiteľného s funkciou sudcu.

Podľa komunikácie z aplikácie Threema chcel dnes už odsúdený podnikateľ Marian Kočner, aby v spore o zmenku za 8 miliónov eur, ktorej vyplatenie mu priznala sudkyňa Zuzana M., na odvolacom súde rozhodoval práve senát, ktorého členkou bola Andrea Haitová.

Tá však ešte v júni tohto roku poprela, že by bola takzvanou „Kočnerovou sudkyňou". „Osobu Mariana Kočnera nepoznám, nikdy som sa s ním nekontaktovala, čo bolo preukázané," skonštatovala vtedy sudkyňa.


Zdroj: Webnoviny.sk - Sestra Moniky Jankovskej sa topí v problémoch. Čelí dvom disciplinárkam a hrozí, že príde o talár © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Deti najčastejšie užívajú lieky na alergie a antibiotiká. Union prepláca všetky doplatky za lieky pre deti do 18 rokov v neobmedzenej výške
<< predchádzajúci článok
Užite si jeseň pri samozbere v slovenských sadoch