Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

25. mája 2020

Šesťročný chlapec náhodou našiel unikátnu hlinenú tabuľku, je stará približne 3500 rokovŠesťročný chlapec našiel počas rodinného výletu na juhu Izraela 3 500 rokov starú hlinenú tabuľku. Archeológovia označili nález za unikátny. Rodina navštívila archeologickú lokalitu pri obci ...Zdieľať
25.5.2020  - Šesťročný chlapec našiel počas rodinného výletu na juhu Izraela 3 500 rokov starú hlinenú tabuľku. Archeológovia označili nález za unikátny.


Rodina navštívila archeologickú lokalitu pri obci Reim, kde chlapec zbadal malú štvorcovú tabuľku s dvoma vyrytými postavami, informoval Izraelský pamiatkový úrad. Rodina nález odovzdala zodpovedným úradom.

Archeológovia tabuľku s rozmermi 2,8 krát 2,8 centimetra preskúmali a uviedli, že podobný jedinečný nález v Izraeli dosiaľ nemali. Tabuľka zobrazuje muža, ktorý vedie nahého a zviazaného zajatca. Tvorcovia chceli zjavne zdôrazniť zajatcovo poníženie.

Nález môže pomôcť pri objasňovaní bojov o moc na juhu krajiny za čias Kanaáncov. Kanaánci žili pred Izraelitmi na území, ktoré zodpovedá dnešnému Izraelu a Libanonu, ako aj častiam Jordánska a Sýrie.


Zdroj: Webnoviny.sk - Šesťročný chlapec náhodou našiel unikátnu hlinenú tabuľku, je stará približne 3500 rokov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Video: Spoko spomína a podporuje rodinu skladbou Na vlnách, na ktorej hosťuje finalistka Superstar Júlia Kramárová a jej sestra Alžbeta.
<< predchádzajúci článok
Toto sú piati superfinalisti SuperStar 2020! Jeden z týchto spevákov sa budúci týždeň stane SuperStar.

Šesťročný chlapec náhodou našiel unikátnu hlinenú tabuľku, je stará približne 3500 rokov - diskusné fórum čitateľov