Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

29. septembra 2022

Severná Kórea po odchode Harrisovej odpálila ďalšie dve balistické strelyKórejská ľudovodemokratická republika (KĽDR) vo štvrtok odpálila do mora dveZdieľať
aptopix_south_korea_harris_asia_35349 76fcfb0a019f4b11a58813431b3d2da7 676x451 29.9.2022 (Webnoviny.sk) - Kórejská ľudovodemokratická republika (KĽDR) vo štvrtok odpálila do mora dve balistické strely krátkeho doletu. Urobila tak niekoľko hodín po tom, čo zo susednej Južnej Kórey vycestovala americká viceprezidentka Kamala Harrisová, ktorá počas tamojšej návštevy zdôraznila „neotrasiteľný“ záväzok USA k bezpečnosti ich ázijských spojencov.


Zbor náčelníkov štábov juhokórejských ozbrojených síl informoval, že Severná Kórea odpálila strely s deväťminútovým odstupom z oblasti mesta Sunčchon južne od hlavného mesta Pchjongjang a leteli k vodám medzi Kórejským polostrovom a Japonskom.

Zaznamenala ich aj japonská armáda. Strely podľa síl Južnej Kórey a Japonska leteli 300 až 350 kilometrov a dosiahli maximálnu výšku 50 kilometrov.

Bolo to už tretie severokórejské odpálenie striel v ostatných dňoch, v stredu mu predchádzali ďalšie dve rakety a v nedeľu jedna. KĽDR má tento rok rekordné tempo testovania zbraní, čím zrýchľuje tlak na rozšírenie svojho arzenálu a zvyšuje tlak na Washington, aby ju akceptoval ako jadrovú veľmoc. Existujú obavy, že by Severná Kórea mohla čoskoro vykonať aj jadrový test.


Zdroj: Webnoviny.sk - Severná Kórea po odchode Harrisovej odpálila ďalšie dve balistické strely © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Cez starý hraničný priechod Jarovce – Kittsee neprejdete, bude desať dní uzatvorený (video)
<< predchádzajúci článok
Mikulec trvá na svojej pravde, Krúpa vraj vyhlásením len ukázal svoju nekompetentnosť a zaujatosť