Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

29. decembra 2005

Sex chutí aj po sedemdesiatke!Sex nie je výsadou mladosti. V istom austrálskom výskume sa viac ako polovica žien nad 70 rokov priznala, že majú stále chuť na pravidelné erotické radovánky.Zdieľať
Boria sa však s jedným veľkým problémom. Alebo už žiadneho partnera nemajú, alebo ten, s ktorým žijú, už o sexuálny „telocvik“ nejaví príliš veľký záujem. Hollywoodska hiezda Joan Collins (na snímke) si to vo svojich 72 rokoch zariadila. Jej manžel je o 32 rokov mladší.  

Sex v staršom veku je veľa ráz ešte väčšie tabu ako sex v mladosti. Ukazuje sa však, že aj ženy po sedemde-siatke stále pociťujú potrebu erotiky. Vyplýva to z výskumu, ktorý sa robil v Austrálii. Viac ako polovica opýtaných žien v spomenutom veku by stále rada mala pravidelný sex. Úplne tak padá stereotyp, že milovanie je v prvom rade výsadou mladých dychtivých tiel.
„Samozrejme, že to nechcú tak často, ako keď mali dvadsať. Zaujímavé však je, že podľa odpovedí je sex pre sedemdesiatničky dôležitejší ako pre päťdesiatničky či šesťdesiatničky,“ tvrdí Judy Hardy-Holdenová, ktorá výskum viedla.
Faktom však je, že staršie ženy majú pomerne málo príležitostí na kvalitný sexuálny život. Mnoho z nich nemá žiadneho partnera. Ak ho aj majú, ten už o podobné radovánky neprejavuje veľký záujem.

Príkladom vitálnej sedemdesiatničky je Joan Collinsová (72). Jej manžel Percy Gibson (vľavo) má 40 rokov.

(am, MSN)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Boh nemôže zamestnávať
<< predchádzajúci článok
Paradoxy - snehuliakom odpadávali hlavy

Sex chutí aj po sedemdesiatke! - diskusné fórum čitateľov

ani ja29.12. 9:04:09