Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

15. novembra 2020

Sezónne terasy môžu byť v Trnave otvorené ďalej, mesto zohľadnilo súčasnú situáciuReštaurácie, kaviarne a ďalšie gastropodniky v Trnave môžu mať sezónne terasy v prevádzke aj po 15. novembri. Umožňuje im to zmena podmienok pre umiestňovanie a prevádzkovanie exteriérových sedení, ktorú ...Zdieľať
gettyimages 1168457941 676x451 15.11.2020 (Webnoviny.sk) - Reštaurácie, kaviarne a ďalšie gastropodniky v Trnave môžu mať sezónne terasy v prevádzke aj po 15. novembri. Umožňuje im to zmena podmienok pre umiestňovanie a prevádzkovanie exteriérových sedení, ktorú schválili poslanci mestského zastupiteľstva.

Prenájom pozemku za jedno euroReagovali tak na aktuálnu situáciu, ktorá neumožňuje týmto podnikom obsluhovať zákazníkov v interiéri. Doteraz mohli byť vonkajšie terasy na pozemkoch mesta vždy len v období od 1. marca do 15. novembra.

Niektoré prevádzky na Hlavnej ulici si terasy ponechali a prekryli ich textilnými prístreškami. Rovnako ako v predchádzajúcom období, aj od polovice novembra zaplatia za prenájom pozemku len jedno euro.

V predchádzajúcich rokoch platili nájomné 20 centov za meter štvorcový a deň.

Terasy pomáhali podnikom prežiť


V tomto roku sa prvé sezónne terasy v centre Trnavy objavili už začiatkom marca. Po 16. marci ich podnikatelia v dôsledku opatrení počas prvej vlny pandémie ochorenia COVID-19 zrušili.

Po uvoľnení opatrení sa terasy pred prevádzky opäť vrátili a počas leta mnohým podnikom pomáhali prežiť náročné obdobie.

Od polovice októbra sa ich podnikanie opäť skomplikovalo po prijatí opatrenia Úradu verejného zdravotníctva, podľa ktorého môžu reštaurácie a ďalšie zariadenia verejného stravovania podávať jedlá a nápoje len na terasách alebo si ich môžu zákazníci brať so sebou.


Zdroj: Webnoviny.sk - Sezónne terasy môžu byť v Trnave otvorené ďalej, mesto zohľadnilo súčasnú situáciu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Žiga: Hlas možno poskytne Smeru podpisy pod schôdzu o vyslovení nedôvery vláde
<< predchádzajúci článok
Izrael zaútočil v pásme Gazy po tom, čo jeho územie zasiahli dve rakety militantov

Sezónne terasy môžu byť v Trnave otvorené ďalej, mesto zohľadnilo súčasnú situáciu - diskusné fórum čitateľov