Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

31. júla 2021

Sicília bojuje s desiatkami lesných požiarov, miestni predstavitelia žiadajú Rím o pomocPožiarnici na Sicílii v sobotu bojujú s desiatkami lesných požiarov, ktoré sa šíria z prispením silného vetra a extrémne horúceho počasia. Miestni predstavitelia žiadajú o pomoc vládu v ...Zdieľať
ohen 676x451 31.7.2021 (Webnoviny.sk) - Požiarnici na Sicílii v sobotu bojujú s desiatkami lesných požiarov, ktoré sa šíria z prispením silného vetra a extrémne horúceho počasia. Miestni predstavitelia žiadajú o pomoc vládu v Ríme.


V piatok v noci úrady evakuovali z mesta Catania asi 150 ľudí, ktorí uviazli v dvoch lokalitách pri morskom pobreží. Záchranári ich naložili do gumených člnov a odovzdali príslušníkom pobrežnej stráže.

Úrady v Catanii dočasne uzavreli miestne letisko a dali ho k dispozícii helikoptéram a lietadlám, ktoré bojujú s plameňmi. Požiare zasiahli aj provinciu Palermo v čase, keď tam teplota vzduchu prekračuje 40 stupňov Celzia.


Zdroj: Webnoviny.sk - Sicília bojuje s desiatkami lesných požiarov, miestni predstavitelia žiadajú Rím o pomoc © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V austrálskom Sydney dohliadnu na dodržiavanie lockdownu aj stovky neozbrojených vojakov
<< predchádzajúci článok
Reforma verejnej správy pripravovaná v časovom strese bude podľa Viskupiča nekvalitná

Sicília bojuje s desiatkami lesných požiarov, miestni predstavitelia žiadajú Rím o pomoc - diskusné fórum čitateľov