Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. júla 2009

Šiesti militanti dostali v Jemene trest smrtiNa trest smrti odsúdil v pondelok jemenský súd šiestich údajných členov medzinárodnej teroristickej siete al-Kájda. Militantov obžaloba usvedčila zo série krvavých útokov, ktoré v chudobnom Jemene ...Zdieľať
SANÁ 13. júla (WEBNOVINY) - Na trest smrti odsúdil v pondelok jemenský súd šiestich údajných členov medzinárodnej teroristickej siete al-Kájda. Militantov obžaloba usvedčila zo série krvavých útokov, ktoré v chudobnom Jemene spáchali za uplynulé dva roky. Ďalších 10 obžalovaných súd odsúdil na trest odňatia slobody od osem do pätnásť rokov. Medzi obžalovanými boli okrem Jemenčanov štyria Sýrčania a obyvateľ Saudskej Arábie.


Spolu šestnásť militantov uznali vinnými zo spáchania trinástich ozbrojených útokov na zahraničné ciele, vládne budovy a ropné zariadenia. Muži spolupracovali na incidente z januára 2008, pri ktorom zomreli dve belgické turistky, na útoku z marca 2008 na veľvyslanectvo USA a na útoku na ubytovňu amerických ropných pracovníkov.

"Alah je veľký," zvolali odsúdení po vyslovení verdiktu. "Oslobodíme domov islamu, ktorý leží medzi Hadramútom (juhovýchod Jemenu) a Šámom (Sýriou)," pokrikovali ďalej militanti. Proces sa konal na špecializovanom protiteroristickom súde a proti rozsudku sa môžu obvinení odvolať.

SITA/AFP

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Polícia usmrtila v Čečensku piatich povstalcov
<< predchádzajúci článok
Na Slovensku je po zavedení eura viac falzifikátov

Šiesti militanti dostali v Jemene trest smrti - diskusné fórum čitateľov