Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

26. decembra 2021

Silvestrovské oslavy v Humennom nebudú, mesto z ušetrených peňazí pomohlo ľuďom v núdziMesto Humenné nebude v tomto roku organizovať žiadne silvestrovské oslavy. Hoci radnica pôvodne plánovala v závere roka zabezpečiť pre obyvateľov a návštevníkov mesta ohňostroj i sprievodný kultúrny ...Zdieľať
charita 1 676x451 26.12.2021 (Webnoviny.sk) - Mesto Humenné nebude v tomto roku organizovať žiadne silvestrovské oslavy. Hoci radnica pôvodne plánovala v závere roka zabezpečiť pre obyvateľov a návštevníkov mesta ohňostroj i sprievodný kultúrny program, vzhľadom na aktuálne uznesenie vlády a obmedzenie vychádzania v čase od 20:00 do 05:00 sa organizovanie osláv a ohňostroja konať nebude.


Ako informovala Veronika Lattová z tlačového referátu Mestského úradu v Humennom, samospráva sa rozhodla časť finančných prostriedkov určených na ohňostroj vo výške 650 eur prerozdeliť na charitatívne účely pre sociálne slabšie rodiny a ľudí bez domova.

Darčeky pre ľudí v núdzi


Financie sa konkrétne použili na materiálne zabezpečenie pre sociálne centrum Domu sv. Júda Tadeáša Gréckokatolíckej charity, ktorá rozdistribuuje darčeky ľuďom v núdzi.

Ide o rôzne oblečenie ako sú vetrovky, tepláky, topánky, ponožky a rukavice. Mesto darovalo aj pulzný oxymeter, vitamíny a potraviny.

Balíčky odovzdali i ďalším zariadeniam


Denný stacionár sv. Jána Krstiteľa Arcidiecéznej charity dostal deky, vitamíny, rukavice, ponožky a potraviny.

Pre obyvateľov mesta Humenné, ktorým je poskytovaná sociálna služba v Zariadení núdzového bývania na Kukučínovej ulici, odovzdali z radnice balíčky s potravinovou a hygienickou pomocou, dekou, uterákom a ponožkami.


Zdroj: Webnoviny.sk - Silvestrovské oslavy v Humennom nebudú, mesto z ušetrených peňazí pomohlo ľuďom v núdzi © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nie je dôvod rozmýšľať nad povinným očkovaním, hovorí Kollár a nepodporí ani ďalšiu „primitívnu hlúposť“
<< predchádzajúci článok
Zomrel juhoafrický arcibiskup Desmond Tutu, ktorý získal Nobelovu cenu mieru za boj proti apartheidu