Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

19. mája 2024

Šimečka verí, že sa zasadnutie politických lídrov za okrúhlym stolom uskutočníJe mi ľúto, že niektoré strany odmietajú zasadnutie za okrúhly stôl organizovaný prezidentkou Zuzanou Čaputovou a zvoleným prezidentomZdieľať
michal simecka progresivne slovensko 676x451 19.5.2024 (SITA.sk) - Je mi ľúto, že niektoré strany odmietajú zasadnutie za okrúhly stôl organizovaný prezidentkou Zuzanou Čaputovou a zvoleným prezidentom Petrom Pellegrinim.


Uviedol líder strany Progresívne Slovensko (PS) Michal Šimečka s tým, že túto iniciatívu v strane vítajú a stále veria, že sa uskutoční.

„Považujem za kľúčové, aby sme zastavili rastúcu vlnu nenávisti, napätia a nevraživosti. A to spoločným signálom, že hoci naše politické rozdiely a spory pretrvávajú, vieme politickú súťaž viesť normálne, kultúrne a bez nenávisti. PS to robilo doteraz, v kampani aj v parlamente. Po atentáte na premiéra sme ihneď navrhli 100 dní pokoja. V prvom rade si ale potrebujeme sadnúť za jeden stôl a rozprávať sa,“ dodal Šimečka.

„Mrzí ma, že viacerí politici koalície aj opozície, akoby si neuvedomovali vážnosť situácie a naďalej prilievajú olej do ohňa. Kreslia obraz kolektívnej viny, akoby za atentát mohli médiá, či opozícia, pričom vedia, že vinným je atentátnik, ktorý bol osamelým vlkom a dnes sedí vo väzbe. To je to posledné, čo teraz potrebujeme,“ povedal na záver Šimečka.

Avizované stretnutie zvoleného prezidenta Petra Pellegriniho a úradujúcej prezidentky Zuzany Čaputovej s predstaviteľmi politických subjektov sa pôvodne malo uskutočniť v utorok 21. mája.


Zdroj: SITA.sk - Šimečka verí, že sa zasadnutie politických lídrov za okrúhlym stolom uskutoční © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zo severu Charkovskej oblasti evakuovali od začiatku ruskej ofenzívy už viac než desaťtisíc ľudí
<< predchádzajúci článok
Bude chybou, ak sa ohlásený okrúhly stôl u prezidentky Čaputovej zruší, vyhlásila SaS