Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

26. januára 2024

Šimkovičová prisľúbila, že Fond na podporu národnostných menšín bude naďalej fungovať samostatneMinisterka kultúry Martina Šimkovičová (nom. SNS) prisľúbila, žeZdieľať
648466364409e597554353 676x451 26.1.2024 (SITA.sk) - Ministerka kultúry Martina Šimkovičová (nom. SNS) prisľúbila, že Fond na podporu národnostných menšín bude naďalej fungovať samostatne a nebude sa zlučovať s Fondom na podporu umenia. Tvrdí to strana Maďarská aliancia.


Na stretnutí s predstaviteľmi strany ministerka tiež sľúbila efektívnejšie fungovanie fondov. Do transformačných procesov by mali byť zapojení i zástupcovia národnostných komunít, a tiež splnomocnenec vlády pre rómske menšiny.

Pri rokovaní s premiérom Robertom Ficom sme vyslovili požiadavku na vytvorenie zákona o postavení národnostných menšín. Premiér súhlasil s potrebou kodifikácie legislatívy týkajúcej sa národnostných menšín a jej prípravou poveril splnomocnenca vlády pre národnostné menšiny Ákosa Horonya," uviedol politický subjekt.


Zdroj: SITA.sk - Šimkovičová prisľúbila, že Fond na podporu národnostných menšín bude naďalej fungovať samostatne © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na Hrebienku vytvoria umelci desiatky ľadových sôch
<< predchádzajúci článok
Sima Magušinová a Mila Medvedovska chystajú spoločné koncerty