Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

29. novembra 2023

Šimkovičovej ministerstvo nebude pokračovať v programe Podpory a rozvoj mediálnej výchovy a boji proti dezinformáciám v schválenom režimeMinisterstvo kultúry nebude v tomto roku pokračovať v programe 5 - Podpora a rozvoj mediálnej výchovy a boj proti dezinformáciám v schválenom ...Zdieľať
65536ee0a97f4286086239 676x450 29.11.2023 (SITA.sk) - Ministerstvo kultúry nebude v tomto roku pokračovať v programe 5 – Podpora a rozvoj mediálnej výchovy a boj proti dezinformáciám v schválenom režime.

Poskytnutie finančných prostriedkov


Je to z dôvodu neskorého dátumu a skutočnosti, že dotáciu je možné poskytnúť len na projekt alebo jeho časť, ktorá je zrealizovaná v aktuálnom roku. Čerpanie poskytnutej dotácie by tak podľa rezortu bolo problematické.

Keďže hrozí, že by finančné prostriedky účelovo určené na poskytnutie dotácií nebolo možné použiť, a to z časových dôvodov na daný účel, ministerstvo kultúry hľadá nové spôsoby ich využitia.

„Vo výzve 5 sa predkladali žiadosti na podporu projektov, termín bol do 12. septembra 2023 do 9:00, v dotačnom programe 5. Rozpočet na uvedené aktivity bol 400-tisíc eur. Skutočná suma pre plánované aktivity tak, ako ich schválila určená komisia ešte v predošlom volebnom období, bola iba 200-tisíc z celkových 400-tisíc eur," informoval rezort kultúry.

Zvyšovanie dôvery v seriózne médiá


Pôvodne sa počítalo s financovaním troch výherných projektov, pričom programy predkladateľov zahŕňali aktivity, ako napr. zvyšovanie dôvery v seriózne médiá, zvyšovanie mediálnej gramotnosti, podnecovanie záujmu o štandardné médiá či odhaľovanie nepravdivých správ a hoaxov.

Rezort tak navrhuje použiť financie z programu 5 na dofinancovanie strechy Reduty v hodnote 258-tisíc eur. Zvyšné prostriedky ďalej zvažuje využiť na dofinancovanie bežnej prevádzky Univerzitnej knižnice v Bratislave, uvažuje sa nad sumou 200-tisíc eur.


Zdroj: SITA.sk - Šimkovičovej ministerstvo nebude pokračovať v programe Podpory a rozvoj mediálnej výchovy a boji proti dezinformáciám v schválenom režime © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Cirkevné a súkromné zariadenia poradenstva a prevencie budú po novom financované zo štátneho rozpočtu
<< predchádzajúci článok
Viaceré štáty ignorujú zasadanie OBSE na protest účasti šéfa ruskej diplomacie, tvrdí Kuleba