Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

29. novembra 2023

Viaceré štáty ignorujú zasadanie OBSE na protest účasti šéfa ruskej diplomacie, tvrdí KulebaĎalší ministri zahraničných vecí európskych štátov potvrdili ukrajinskému ministrovi zahraničných vecí Dmytrovi Kulebovi, že sa nezúčastnia na zasadnutíZdieľať
ukraine_tensions_osce_51990 5fa3a49a18884d68883bebe39d57c401 676x459 29.11.2023 (SITA.sk) - Ďalší ministri zahraničných vecí európskych štátov potvrdili ukrajinskému ministrovi zahraničných vecí Dmytrovi Kulebovi, že sa nezúčastnia na zasadnutí Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) na protest proti účasti Ruska.


Kuleba zdôraznil, že Ukrajina, Litva, Lotyšsko a Estónsko, ktoré verejne oznámili bojkot stretnutia OBSE v Severnom Macedónsku, nie sú jedinými krajinami, ktorých ministri tam neprídu.

„Viac ako štyri krajiny nesúhlasia s účasťou ruského ministra zahraničných vecí Sergeja Lavrova," povedal Kuleba. Dodal, že už dostal ubezpečenia od niekoľkých ďalších kolegov, ktorí sa vyhnú účasti na spoločnom stretnutí s Lavrovom v Skopje. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.


Zdroj: SITA.sk - Viaceré štáty ignorujú zasadanie OBSE na protest účasti šéfa ruskej diplomacie, tvrdí Kuleba © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Šimkovičovej ministerstvo nebude pokračovať v programe Podpory a rozvoj mediálnej výchovy a boji proti dezinformáciám v schválenom režime
<< predchádzajúci článok
Pellegrini odcestuje na pracovnú cestu do Česka, stretne sa s predstaviteľmi senátu aj prezidentom Pavlom