Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

04. mája 2021

Šírite bludy, odkázal novinárom Matovič a skritizoval aj koaličného partneraŠírite bludy, že Matovič navrhol 25-percentnú daň z pridanej hodnoty (DPH), odkázal v utorok novinárom na brífingu líder hnutia OĽaNO a ...Zdieľať
igor matovic 676x451 4.5.2021 (Webnoviny.sk) - Šírite bludy, že Matovič navrhol 25-percentnú daň z pridanej hodnoty (DPH), odkázal v utorok novinárom na brífingu líder hnutia OĽaNO a minister financií Igor Matovič.


„Nikdy som to nepovedal, ale náš koaličný partner to pustil do obehu, lebo potreboval zrejme... neviem, čo tým chcel dosiahnuť," tvrdí. Rezort financií podľa neho pracuje na komplexnej daňovo-odvodovej reforme.

V programovom vyhlásení vlády sa podľa Matoviča uvádza, že vláda zvýši zaťaženie spotreby a zníži zaťaženie ceny práce. „Napríklad aj DPH je zaťaženie spotreby a zníženie zaťaženia ceny práce je, keď zvýšite daňový bonus rodičom, keď poctivo vychovávajú deti," povedal líder OĽaNO.

Ak by sa podľa neho niečo takéto stalo, bolo by to „presne v súlade s dokumentom, za ktorý sme hlasovali".


Zdroj: Webnoviny.sk - Šírite bludy, odkázal novinárom Matovič a skritizoval aj koaličného partnera © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Fico považuje programové vyhlásenie vlády za neaktuálne, podľa Pellegriniho vláda nezvládla skúšku v opravnom termíne (video)
<< predchádzajúci článok
Český minister Hamáček chcel údajne vymeniť Vrbětice za Sputnik, opozícia žiada jeho demisiu

Šírite bludy, odkázal novinárom Matovič a skritizoval aj koaličného partnera - diskusné fórum čitateľov