24hod.sk    Z domova

15. septembra 2021

SIS sa bráni proti medializovaným informáciám z výpovede obvineného Petrova, označila ich za nepravdivéSlovenská informačná služba (SIS) odmieta akúkoľvek nezákonnú činnosť vykonávanú v súvislosti s osobou obvinenéhoZdieľať
15.9.2021 (Webnoviny.sk) - Slovenská informačná služba (SIS) odmieta akúkoľvek nezákonnú činnosť vykonávanú v súvislosti s osobou obvineného Petra Petrova. Rešpektuje však jeho právo na procesnú obranu.


Vo svojom stanovisku, ktoré poskytla hovorkyňa SIS Simona Svítková, inštitúcia vysvetlila, že zákon o SIS neumožňuje, aby osoba konajúca v prospech SIS bola príslušníkom iného ozbrojeného bezpečnostného zboru.

Zdôraznila, že takáto osoba zároveň nemôže byť ani príslušníkom SIS, a preto sa medializované tvrdenia Petra Petrova „nezakladajú a ani nemôžu zakladať na pravde.“

Klamstvo v plnom rozsahu


„Medializované vyjadrenia menovaného sú v plnom rozsahu klamstvom a sú zjavne vedené snahou o ďalšiu diskreditáciu SIS, ku ktorej smerovali už dlhší čas viaceré indície a na ktoré spravodajská služba verejne reagovala pred pár dňami. Zjavnou motiváciou uvedenej diskreditácie je predchádzajúce plnenie úloh Slovenskej informačnej služby, ktorá zákonnými postupmi a prostriedkami poukázala na protiprávnu činnosť menovaného,“ uviedla Svítková.

Podotkla, že účelová diskreditácia spravodajskej služby poškodzuje nielen tento štátny orgán, ale aj štát samotný.

Odmietol verziu o manipulovaní výpovedí


DenníkN v stredu v minúte informoval, že obvinený Peter Petrov pri výsluchu odmietol verziu o manipulovaní výpovedí, cez ktorú Úrad inšpekčnej služby žiada pre stíhaných vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) väzbu.

Poznamenal, že komunikoval iba s operatívcom Jánom Kaľavský, ktorého označil za legalizanta SIS. Ján Kaľavský mal tak byť príslušníkom SIS, ktorý pôsobí pod krytím iného zamestnania. Podľa Petra Petrova bol v SIS aj exriaditeľ NAKA Branislav Zurian.


Zdroj: Webnoviny.sk - SIS sa bráni proti medializovaným informáciám z výpovede obvineného Petrova, označila ich za nepravdivé © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/sis-sa-brani-proti-medializovanym-informaciam-z-vypovede-obvineneho-petrova-oznacila-ich-za-nepravdive-cl760243.html