Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

04. augusta 2020

Situácia stále nie je dobrá, ale nemecký automobilový priemysel prekonáva očakávaniaV nemeckom automobilovom priemysle sa objavujú prvé náznaky oživenia po pandémii koronavírusu. Vyplýva to z aktuálneho prieskumu, ktorého výsledky zverejnil ...Zdieľať
gettyimages 989526318 676x286 4.8.2020 (Webnoviny.sk) - V nemeckom automobilovom priemysle sa objavujú prvé náznaky oživenia po pandémii koronavírusu. Vyplýva to z aktuálneho prieskumu, ktorého výsledky zverejnil v utorok ekonomický inštitút Ifo. Index očakávaní v odvetví v júli vzrástol na 43,7 bodu z júnových 26,9 bodu.


Dôležitý ukazovateľ sa zlepšoval druhý mesiac v poradí. Výrobcovia počítajú aj s rastom exportu. Príslušný index posilnil výrazne na 40,8 bodu z júnovej úrovne 17,3 bodu.

Aktuálnu situáciu však nemecké automobilky stále hodnotia negatívne. Ukazovateľ zostal v negatívnom teritóriu, keď z júnových mínus 81,9 bodu vzrástol na mínus 65,5 bodu. Podobná situácia pretrváva aj v otázke plánov pri tvorbe nových pracovných miest. Pohľad na túto oblasť je ešte pesimistickejší ako počas finančnej krízy v roku 2009.


Zdroj: Webnoviny.sk - Situácia stále nie je dobrá, ale nemecký automobilový priemysel prekonáva očakávania © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nový závod pri Prešove prinesie prácu desiatkam ľudí, výstavbu zrejme podporí aj ministerstvo
<< predchádzajúci článok
Niektoré slovenské vlaky budú vybavené unikátnou mapou tratí od slovenského dizajnéra

Situácia stále nie je dobrá, ale nemecký automobilový priemysel prekonáva očakávania - diskusné fórum čitateľov