Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. novembra 2021

Situácia v Trenčíne je vážna, hygienička pripúšťa aj preradenie do čiernej farby COVID automatuTrenčiansky regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) eviduje za posledný týždeň v okrese Trenčín viac ako 800 prípadov ochorení COVID-19. Ako na utorkovom rokovaní mestského krízového ...Zdieľať
img_3411 2 676x451 23.11.2021 (Webnoviny.sk) - Trenčiansky regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) eviduje za posledný týždeň v okrese Trenčín viac ako 800 prípadov ochorení COVID-19.


Ako na utorkovom rokovaní mestského krízového štábu informovala riaditeľka RÚVZ v Trenčíne Ľudmila Bučková, pri takejto vysokej chorobnosti by mal byť okres zaradený v COVID automate do čiernej fázy a nie je tomu tak len vďaka 65-percentnej zaočkovanosti ľudí vo vekovej kategórii nad 50 rokov.

Úrad nezvláda trasovanie


Bučková nevylúčila, že ak sa situácia ešte zhorší, napriek zaočkovanosti spadne aj okres Trenčín do čiernej farby. Úrad podľa jej slov prestáva zvládať trasovanie a dohľadávanie kontaktov pozitívne testovaných osôb a hygienici by potrebovali pomôcť s ľudskými kapacitami i s technikou.

O situácii vo Fakultnej nemocnici Trenčín členov krízového štábu informoval námestník riaditeľa Ján Martiš. „Dnes ráno sme mali 103 pozitívnych pacientov, z toho sú dve deti. Ventilované lôžka sú plné,“ skonštatoval Martiš.

Obnovia linku pomoci


Aj na základe týchto informácií krízový štáb odporučil vedeniu mesta neorganizovať plánované vianočné trhy a zrušiť ich. Zároveň odporučil obnoviť službu linky pomoci pre pozitívne testované osoby, seniorov, zdravotne znevýhodnených ľudí či osamelých rodičov s deťmi, ktorým nemá kto zabezpečiť základné potraviny, hygienické potreby či lieky.

„Linku bude obsluhovať Útvar sociálnych vecí Mestského úradu v Trenčíne v pracovných dňoch v čase od 9:00 do 11:00. Fungovať bude od piatka 26. novembra 2021," doplnila hovorkyňa mesta Erika Ságová.


Zdroj: Webnoviny.sk - Situácia v Trenčíne je vážna, hygienička pripúšťa aj preradenie do čiernej farby COVID automatu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Povinné očkovanie nie je v rozpore s ústavou a za bol aj Smer, dnes je situácia iná a Fico je proti
<< predchádzajúci článok
Kollár otvoril 51. schôdzu parlamentu a hneď v úvode zvolal poslanecké grémium

Situácia v Trenčíne je vážna, hygienička pripúšťa aj preradenie do čiernej farby COVID automatu - diskusné fórum čitateľov