12. marca 2006

Skalica vyhrala nad Nitrou a v sérii vedie 2:1

Góly: 8. Mikúš (Komárek, Vala), 19. Vala (K. Sloboda, ...

Hokej - T-com Extraliga - štvrťfinále - 3. zápas:

HK 36 Skalica - HK Dynamax Nitra 4:3 po samostatných nájazdoch (2:1, 0:1, 1:1 - 0:0, 1:0 ) - stav série 2:1

Góly: 8. Mikúš (Komárek, Vala), 19. Vala (K. Sloboda, Lišťák), 52. Jarolín (Hartmann), rozhodujúci samostaný nájazd T. Višňovský - 14. Vlk (T. Chrenko, Čacho), 29. M. Kováčik (M. Hruška), 49. Švarný (Čacho, Vozdecký)

Vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše: Komárek 5+DKZ za faul lakťom, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, Jonák - M. Novák, Mészáros, 3500 divákov

Skalica: Tuček - M. Ivičič, Zajac, V. Benák, Komárek, K. Sloboda, Klement, Škadra - T. Višňovský, Jarolín, R. Hartmann - Mikúš, Vala, Lišťák - Grill, Dornič, Jozef Liška - Hrnčirík, R. Sýkora, Malík

Nitra: Lakosil - D. Milo, M. Hruška, Vlk, Švarný, J. Kováčik, B. Majeský - Kollár, Ľ. Kolník, M. Kováčik - Vozdecký, T. Chrenko, Čacho -Musil, G. Saliji, J. Mihálik - S. Saliji, M. Štefanka, Kmeč

V treťom zápase série pred plným štadiónom (3500 divákov) začali domáci náporom. V 8. min mladý Mikúš usmernil v presilovke Komárkovu strelu za Lakosilov chrbát a domáci viedli 1:0. Fanúšikovia oboch tímov hnali svojimi hlasivkami mužstvá do útoku, ale tešili sa napokon hostia. Nitrania v 14. min zásluhou obrancu Vladimíra Vlka vyrovnali v početnej výhode na 1:1. Svižný hokej s množstvom obetavých zákrokov pokračoval. V 19. min po Slobodovej strele doklepol puk za gólmana Lakosila útočník Petr Vala a dostal Skaličanov opäť do vedenia (2:1) a znovu v presilovke. V II. tretine mali Nitrania viac z hry a svoju prevahu zužitkovali v 29. minúte, keď Miroslav Kováčik premenil Hruškovu prihrávku (2:2). V tretej časti hry sa hostia dokonca v 49. min dostali do vedenía, keď Švarný využil už druhú nitriansku presilovku (2:3). Skaličania však dokázali odpovedať, kanonier René Jarolín o tri minúty neskôr zariadil predĺženie. V ňom ani jedno z mužstiev neprekonalo súperovho brankára, a preto nasledovali samostatné nájazdy. Skaličania po neúspechoch hráčov v prvej sérii, svoje ďalšie dva nájazdy premenili a rozhodli o veľmi dôležitom víťazstve.