Slovan prehral aj tretí zápas s Košicami

Gól: 33. P. Bartoš (Kmiť, Jenčík), 60. Lažo ...

BRATISLAVA 13. marca (WN/SITA) -

Hokej - T-com Extraliga - štvrťfinále - 3. zápas:

Slovan Bratislava - HC Košice 0:2 (0:0, 0:1, 0:1) - stav série 0:3

Gól: 33. P. Bartoš (Kmiť, Jenčík), 60. Lažo (Horáček)

Vylúčení: 5:9 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jakubec, Marušin - Mullner, J. Višňovský, 5906 divákov

Slovan: J. Chovan - Devečka, Gýna, Pavlas, Hančák, R. Sloboda, Jendek, 55. Ďurák - Kuľha, Hujsa, Macho - Afinogenov (41. D. Pašek), Cíger, R. Školiak - Kucharczyk (31. J. Sýkora), Jánoš, Pištek

Košice: J. Laco - Špelda, Milan Varga, Podhradský, Bodnár, Horáček, Frühauf - Jenčík, Kmiť, P. Bartoš - Lažo, Lipiansky, Krayzel - Hvila, Lukáč, Šimurda - Dravecký, Ľ. Sabol, M. Slovák

Počas slávnostného úvodu stretnutia uviedli do klubovej siene slávy Slovana Dáriusa Rusnáka. Nasledovníci kapitána majstrov sveta z roku 1985 však svojim fanúšikom už ďalšiu radosť v podobe gólu nepriniesli. Košičania pozorne bránili a navyše brankár J. Laco si opäť udržal čisté konto. V prvej tretine mali puk častejšie na hokejkách domáci, košického gólmana však ohrozovali zväčša iba z diaľky a do bezprostrednej blízkosti sa dostávali iby v presilovkách. Ani Košičania však domáceho Chovana, ktorého poslal tréner Jaško nečakane do bránky namiesto skúseného Rybára, veľmi nepreverili. V úvode druhej tretiny hrali hostia presilovku o dvoch hráčov, v nej Chovan zlikvidoval strely Bartoša aj Špeldu. Ssóre sa menilo až v 33. min, keď Bartoš šikovnou dorážkou spred bránky potrestal po 11 sekundách vylúčenie slovanistu Devečku. Na opačnej strane mal potom Laco problémy s tečovanou strelou Hančáka a aj šikovným tečom Afinogenova. Košičania sa v tretej tretine zamerali na bránenie a Slovan sa častejšie tlačil pred ich bránku. Najväčšiu šancu domácich mal v 49. min Hančák, ktorý osamotený spomedzi kruhov trafil iba brankára Laca. Košická defenzíva napokon odolala a sekundu pred záverom Lažo do prázdnej bránky spečatil na konečných 0:2. Slovan nedal gól Lacovi už 143 minút, takže Košice majú v pondelok prvý mečbal.

Skalica vyhrala nad Nitrou a v sérii vedie 2:1