Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

23. augusta 2020

Škótskej mačke divej hrozí vyhynutie, vznikne centrum pre ich záchranuNa Škótskej vysočine vznikne prvé veľké britské centrum pre chov a záchranu vzácnych škótskych mačiek divých (Felis silvestris grampia). V rámci projektu Saving Wildcats by do horského pásma Cairngorms, ...Zdieľať
gettyimages 1267582068 676x406 23.8.2020 (Webnoviny.sk) - Na Škótskej vysočine vznikne prvé veľké britské centrum pre chov a záchranu vzácnych škótskych mačiek divých (Felis silvestris grampia). V rámci projektu Saving Wildcats by do horského pásma Cairngorms, ktoré je jednou z posledných bášt škótskych divých mačiek, mohli záchranári ročne vypúšťať až 20 mačiek odchovaných v zajatí.

Všetky mačky dostanú obojok s GPSInformuje o tom spravodajský portál BBC s tým, že neskôr by mohli pribudnúť aj ďalšie lokality v Škótsku. Centrum vznikne v Highland Wildlife Park neďaleko mesta Aviemore, ktorý patrí Kráľovskej zoologickej spoločnosti Škótska.

Pracovať v ňom budú experti na divé mačky a bude mať aj špecializovanú veterinárnu jednotku. Všetky mačky z centra, ktoré vypustia do divočiny, dostanú obojok s GPS, aby mohli odborníci zaznamenávať ich pohyb a správanie.

Hrozí im vyhynutie


Projekt sa tiež zameriava na riešenie problémov, ktoré stoja za úbytkom tohto európskeho poddruhu mačky divej. Škótskym mačkám divým podľa ochrancov prírody hrozí v Británii vyhynutie.

Za zmenšujúcou sa populáciou týchto zvierat sú choroby, strata prirodzeného prostredia a tiež párenie sa s domácimi mačkami.


Zdroj: Webnoviny.sk - Škótskej mačke divej hrozí vyhynutie, vznikne centrum pre ich záchranu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bonusy online kasín
<< predchádzajúci článok
Brit sa otrávil cuketou z vlastnej záhrady, opísal dlhotrvajúce chvíle hrôzy

Škótskej mačke divej hrozí vyhynutie, vznikne centrum pre ich záchranu - diskusné fórum čitateľov