Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport    F1

12. júna 2020

Skrátená sezóna F1 bude bez troch veľkých cien v Ázii, preteky definitívne zrušiliMimo Európy v tejto sezóne formule 1 ruže zrejme nepokvitnú. Medzinárodná automobilová federácia (FIA) v piatok definitívne zrušila tri veľké ceny mimo európskeho kontinentu - v Azerbajdžane, Singapure a ...Zdieľať
formula 676x373 12.6.2020  - Mimo Európy v tejto sezóne formule 1 ruže zrejme nepokvitnú. Medzinárodná automobilová federácia (FIA) v piatok definitívne zrušila tri veľké ceny mimo európskeho kontinentu - v Azerbajdžane, Singapure a Japonsku. Spoločným menovateľom sú pretrvávajúce problémy s pandémiou koronavírusu.


Grand Prix Azerbajdžanu sa pôvodne mala konať 7. júna a preteky v Singapure boli naplánované na 20. septembra.

Osem pretekov už potvrdili


V oboch prípadoch ide o tzv. mestské okruhy a dlhé dodacie lehoty by boli problém v aktuálnom období koronavírusu vo svete.

Čo sa týka VC Japonska, ktorá mala byť 11. októbra, tam sa organizátori obávajú pretrvávajúcich cestovných obmedzení.

Riadiaci orgán efjednotky naďalej verí, že skrátená sezóna 2020 bude obsahovať 15 - 18 podujatí, osem z nich už bolo potvrdených.

Seriál začne v Rakúsku


Piateho a dvanásteho júla sa uskutočnia prvé dve podujatia v rámci Veľkej ceny Rakúska na Red Bull Ringu v Spielbergu. Nasledovať bude 19. júla VC Maďarska a potom dve VC v Anglicku na okruhu Silverstone (2.8. a 9.8.).

Šieste preteky sú na programe v španielskej Barcelone (16.8.). V závere augusta (30.8.) by sa malo jazdiť v Belgicku na okruhu Spa-Francorchamps a v úvode septembra (6.9.) v talianskej Monze.

"Sme presvedčení, že do konca sezóny v polovici decembra v Abú Zabí budeme môcť odjazdiť 15 až 18 pretekov," uvádza sa v stanovisku FIA.


Zdroj: Webnoviny.sk - Skrátená sezóna F1 bude bez troch veľkých cien v Ázii, preteky definitívne zrušili © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Cyklistická sezóna sa onedlho reštartuje a tímy ešte nevedia, čo s testovaním na COVID-19
<< predchádzajúci článok
Nákup hokejok aj financie, na hokejový zväz sa v poslednom období valí kritika