Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

17. novembra 2022

Skupina Inekafe vydáva album Made in CzechoslovakiaPrvú zo skladieb, Vymyslená od kapely Elán, chalani ponúkli svojim fanúšikom ešte pred mesiacom. Druhou ochutnávkou albumu bola skladba Holky z naší školky.Zdieľať
Skupina Inekafe vydáva album Made in Czechoslovakia

 

Skupina Inekafe vydáva album Made in Czechoslovakia. Myšlienka vzniku albumu bola už skôr, ale až začiatkom tohto roka sa kapela zavrela do štúdia a nahrala celý album. Výber pesničiek bol zameraný na skladby, ktoré boli hitmi, keď členovia kapely boli malí a pesničky počúvali z rádia. Dnes si na ne zaspomínali, vybrali tie najlepšie a nahrali ich podľa svojho gusta v pop-punkovej podobe.


Album obsahuje päť slovenských a päť českých skladieb, sú nimi Chráň svoje bláznovstvá, Paráda, Na lásku nám stačí mono, Severní vítr, Vymyslená, Holky z naší školky, ZRPŠ, Anděl, Mama, kúp mi röntgen a Vč(i)elka Maja. Vychádza digitálne na CD a budúci rok aj na LP nosiči.

"Chceli sme si splniť náš veľký sen, nahrať známe pesničky, ktoré sme počúvali, keď sme boli malí a navštevovali sme základnú školu v období ČSSR. Vtedy sme počúvali kopec piesní z jedného rádia, lebo doba bola úplne iná ako dnes, nebolo toľko rádií. Aj my sme mali svoje obľúbené piesne a zároveň sme snívali, že aj my budeme slávna kapela. A teraz, po toľkých rokoch, sme sa rozhodli tieto naše obľúbené skladby z detstva, keď už sme teda tá slávna kapela, nahrať po svojom," s úsmevom vysvetľuje Vratko Rohoň nápad albumu.

Prvú zo skladieb, Vymyslená od kapely Elán, chalani ponúkli svojim fanúšikom ešte pred mesiacom. Druhou ochutnávkou albumu bola skladba Holky z naší školky, najpredávanejšia pieseň v histórii Československa, ktorej sa predalo cez 2,5 milióna nosičov. Ako tretí singel zároveň s vydaním albumu je známa Hammelovka ZRPŠ.

"Túto skladbu si pamätám vôbec ako prvú z telky. Keď som ju videl prvýkrát, bol som dieťa, dnes mám deti ja sám a ako rodič chodím na ZRPŠ. Je milé, ako človek rastie spolu so skladbou," doplnil Rohoň.

Inekafe sú Vratko Rohoň (spev, gitary), Vladimír Bis (basa, vokály) a Jozef Praženec (bicie, vokály). Budúci rok v januári predstavia piesne z nového albumu na turné Made In Czechoslovakia, ktoré začnú 12. januára v Prahe a ukončia 28. januára v Bratislave.

ZRPŠ:

 

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Srbsko očakáva zaradenie slivovice na zoznam UNESCO
<< predchádzajúci článok
Životopisný film o M. Kocábovi uviedla do kín prezidentka Z. Čaputová