Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

06. decembra 2022

Skupina No Name vydáva to najlepšie za 25 rokov na vinyleVizuál dvojvinylu realizoval grafik Peter Brutovský, ktorý ho poňal surealisticky. Na obale je mnoho inotajov a piktogramov, ktoré znázorňujú názvy jednotlivých hitov skupiny.Zdieľať
Skupina No Name vydáva to najlepšie za 25 rokov na vinyle

Skupina No Name vydáva prvý vinyl v histórii kapely. Kompilácia nesie názov The Best of 25 a ponúka celkom 23 piesní.


"Skladby sme vyberali debatou medzi sebou podľa toho, čo pre nás ktorá pieseň znamenala. Samozrejme, sme zvážili aj odozvu u poslucháčov. Bestofka dokonale mapuje naše celé úspešné obdobie. Prvá pieseň výberovky je Ty a Tvoja sestra, ktorá nám vlastnou tvorbou definitívne otvorila dvere do slovenského éteru. Pre časový limit vinylu zostali mnohé piesne mimo výber. Ale dohodli sme sa s vydavateľom na dvojalbume, takže zadanie určuje kapacitu. Je tam teda všetko podstatné od Sestry až po Vianoce s Božidarou," rekapituluje líder kapely Igor Timko.

No Name hrajú v zložení Igor Timko, Dušan Timko, Ivan Timko, Roman Timko, Zoli Sallai a Pavol Jakab. Kapela je na scéne už 26 rokov. Dvojvinyl The Best of 25 je prvý v celej histórii kapely.

"Sami sme milo prekvapení, že sa vinylovky vracajú na trh. V branži sa už potichu žartuje, že nás čaká návrat ku kazetám. Začínali sme hrať v časoch, keď platne a kazety akurát končili. Po 26 rokoch koncertovania sú tu znova časy, keď sa zase vinyl stáva trendy. Naša The Best of 25 je pekná limitka a zberateľský kúsok," dodáva Timko.

Vizuál dvojvinylu realizoval grafik Peter Brutovský, ktorý ho poňal surealisticky. Na obale je mnoho inotajov a piktogramov, ktoré znázorňujú názvy jednotlivých hitov skupiny.

"Ako deti sme mali gramofón, ale teraz na Ježiška som si zaželal nový. Verím, že ho prinesie. Mám staré platne Rolling Stones, Elánu a mnohé ďalšie. Stále som to odkladal, takže naša výberovka je impulzom aj pre nás," hovorí líder kapely.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Legendárny Pražský výběr bude koncertovať v Bratislave
<< predchádzajúci článok
Do divadelného neba odišla legendárna herečka Mária Kráľovičová