10. januára 2023

Skvelá Vlhová vyhrala prvé kolo slalomu vo Flachau, so Shiffrinovou „uleteli“ súperkám

aktualizované 10. januára 18:53 Slovenská reprezentantka Petra Vlhová vyhrala prvé kolo ...

petra vlhova slalom flachau 676x451 10.1.2023 (Webnoviny.sk) -

• aktualizované 10. januára 18:53

Slovenská reprezentantka Petra Vlhová vyhrala prvé kolo utorňajšieho slalomu Svetového pohára 2022/2023 v rakúskom Flachau. Druhú najrýchlejšiu jazdu predviedla Američanka Mikaela Shiffrinová (+0,17) a tretia so stratou 58 stotín sekundy skončila Zrinka Ljutičová z Chorvátska.

Vlhová v úvodnom kole dokonale využila to, že trať postavil jej tréner Mauro Pini. Na náročné postavenie bránok doplatilo z prvej tridsiatky lyžiarok až šesť z nich - medzi nimi aj česká reprezentantka Martina Dubovská, ktorá štartovala s číslom 15. Z elitnej pätnástky do cieľa neprišli ani Slovinka Ana Buciková a Nórka Mina Fürst Holtmannová.

Druhé kolo nočného slalomu vo Flachau sa začína o 20.45 a Vlhová pôjde ako posledná.

Zdroj: Webnoviny.sk - Skvelá Vlhová vyhrala prvé kolo slalomu vo Flachau, so Shiffrinovou „uleteli“ súperkám © SITA Všetky práva vyhradené.

Expertka chváli brankára Haláka, po nevydarených zápasoch stabilizoval svoje výkony
Flachau 2023: Vynikajúca Petra Vlhová vyhrala 1. kolo slalomu