16. júna 2013

Skvelý Sagan vyhral na Okolo Švajčiarska bodovaciu súťaž

Portugalčan Rui Alberto Faria da Costa z tímu Movistar sa stal víťazom nedeľnej záverečnej 9. etapy - horskej časovky na cyklistických pretekoch Okolo Švajčiarska, ktorá viedla z Bad Ragazu do ...

peter sagan FLUMSERBERG 16. júna (WEBNOVINY) - Portugalčan Rui Alberto Faria da Costa z tímu Movistar sa stal víťazom nedeľnej záverečnej 9. etapy - horskej časovky na cyklistických pretekoch Okolo Švajčiarska, ktorá viedla z Bad Ragazu do Flumserbergu a merala 26,8 km.

Druhý skončil s 21-sekundovým mankom Estónec Tanel Kangert z Astany, na stupni víťazov ich doplnil Holanďan Bauke Mollema z tímu Blanco, ktorý za víťazom zaostal o 29 sekúnd. Slovák Peter Velits obsadil 13. priečku, jeho krajan a menovec Sagan sa umiestnil na 20. mieste.

Da Costa sa vďaka nedeľnému triumfu stal aj celkovým konečným víťazom na Okolo Švajčiarska, obhájil prvenstvo z vlaňajška. Dovtedajší domáci líder pretekov Mathias Frank (BMC) sa prepadol až na piate miesto.

Druhú pozíciu obsadil v záverečnej časovke tretí Mollema, na stupni víťazov ich doplnil Čech Roman Kreuziger z tímu Saxo-Tinkoff. Peter Velits v celkovej klasifikácii figuruje na 23. mieste, Petrovi Saganovi patrí 48. priečka.

Peter Sagan sa so ziskom 80 bodov stal celkovým víťazom bodovacej súťaže pred Francúzom Arnaudom Démarem z tímu FDJ (50) a Mollemom (47). "Šestnásťbodový" Peter Velits v tejto kategórii skončil na 18. priečke.

Výsledky - Okolo Švajčiarska:

9. etapy - horská časovka (Bad Ragaz - Flumserberg, 26,8 km):
1. Rui Alberto Faria da Costa (Portug.) Movistar 51:56,350 min, 2. Tanel Kangert (Est.) Astana +21s, 3. Bauke Mollema (Hol.) Blanco +29, 4. Jean-Christophe Peraud (Fr.) AG2R La Mondiale +42, 5. Andrey Amador (Kost.) Movistar Team +43, 6. Thibaut Pinot (Fr.) FDJ +55 ... 13. Peter Velits (SR) Omega Pharma-Quick Step +1:36 min, 20. Peter Sagan (SR) Cannondale +2:01

Konečné celkové poradie:
1. Rui Alberto Faria da Costa (Portug.) Movistar 31:08:11 h, 2. Bauke Mollema (Hol.) Blanco +1:02 min, 3. Roman Kreuziger (ČR) Saxo-Tinkoff +1:10, 4. Thibaut Pinot (Fr.) FDJ +1:26, 5. Mathias Frank (Švaj.) BMC +1:43, 6. Tanel Kangert (Est.) Astana +1:51 ... 23. Peter Velits (SR) Omega Pharma-Quick Step +15:59, 48. Peter Sagan (SR) Cannondale +31:17