18. mája 2013

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil v šiestej etape - časovke na 31,6 km v San Jose na pretekoch Okolo Kalifornie 36. miesto a v celkovom poradí sa posunul na 37. pozíciu. Žilinčan v ...

peter sagan SAN JOSE 18. mája (WEBNOVINY) - Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil v šiestej etape - časovke na 31,6 km v San Jose na pretekoch Okolo Kalifornie 36. miesto a v celkovom poradí sa posunul na 37. pozíciu.

Žilinčan v službách tímu Cannondale je lídrom súťaže šprintérov, v San Jose sa v jazde proti chronometru o body do tejto klasifikácie nebojovalo. V súboji o zelený dres má Sagan pred finálovým víkendom Okolo Kalifornie jednobodový náskok pred Američanom Tylerom Farrarom.

Piatkovú časovku v San Jose vyhral Američan Tejay van Garderen. Trať dlhú 31,6 km zvládol za 48:52 min. S odstupom 23 sekúnd skončil druhý Holanďan Lieuwe Westra, tretiu priečku si vybojoval Austrálčan Rohan Dennis. Van Garderen urobil triumfom veľký krok k celkovému prvenstvu, v poradí po šiestich etapách má pred Michealom Rogersom náskok 1:47 min.

Výsledky - cyklistické preteky Okolo Kalifornie:

6. etapa (San Jose - San Jose, časovka na 31,6 km): 1. Tejay van Garderen (USA) BMC Racing 48:52 min, 2. Lieuwe Westra (Hol.) Vacansoleil-DCM +23 s, 3. Rohan Dennis (Aus.) Garmin-Sharp +28, 4. Michael Rogers (Aus.) Saxo-Tinkoff +1:05, 5. Marco Pinotti (Tal.) BMC Racing +1:08, 6. Cameron Meyer (Aus.) Orica-GreenEdge +1:28, ... 36. Peter Sagan (SR) Cannondale +4:14

Poradie po 6. etape: 1. Tejay van Garderen (USA) BMC Racing 22:44:24 h, 2. Michael Rogers (Aus.) +1:47 min, 3. Cameron Meyer (Aus.) Orica-GreenEdge +2:57, 4. Mathias Frank (Švaj.) BMC Racing, 5. Janier Alexis Acevedo (Kol.) Jamis-Hagens Berman +3:31, 6. Matthew Busche (USA) RadioShack Leopard +3:33, ... 37. Peter Sagan (SR) Cannondale +23:37