Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

30. augusta 2020

Slony z varšavskej ZOO už pripravujú na testy, chcú zistiť vplyv konopného oleja na ich stresVo varšavskej zoo odobrali trom slonom vzorky krvi, slín, moču a výkalov v rámci pripravovaných testov, ktorých cieľom je zistiť, či môžu slonom podávať na zredukovanie stresu konopný olej. Slony ...Zdieľať
poland_elephants_hemp_oil_38046 71a093efc7594ac282951e717e0b62b0 676x441 30.8.2020  - Vo varšavskej zoo odobrali trom slonom vzorky krvi, slín, moču a výkalov v rámci pripravovaných testov, ktorých cieľom je zistiť, či môžu slonom podávať na zredukovanie stresu konopný olej.

Slony zažívajú stresové obdobiePodľa veterinárky evidovali pozitívne výsledky v redukcii stresu u koní alebo psov. Odborníci v zoo chcú zistiť, či by olej fungoval aj u ďalších zvierat, akými sú žirafa, nosorožec alebo ľadový medveď.

S testami sa však rozhodli začať u slonov, ktoré zažívajú stresové obdobie po marcovom úmrtí staršej samice Erny.

Konopný olej nie je droga


Veterinárka upozornila, že konopný olej nie je droga a neobsahuje THC. Môže mať aj protizápalové účinky a ďalšie výhody. Dodala, že by zvieratám nepodali nič, čo by ich vystavilo nebezpečenstvu.

Vedci tiež sledujú hladinu kortizolu, takzvaného "stresového hormónu". Ak pôjde všetko podľa plánov, o niekoľko týždňov by mohli slonom začať postupne podávať olej. Očakávajú však, že výsledky štúdie budú poznať najskôr o dva roky.


Zdroj: Webnoviny.sk - Slony z varšavskej ZOO už pripravujú na testy, chcú zistiť vplyv konopného oleja na ich stres © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mimoriadne zriedkavý objav v Patagónii, vedci našli zachované embryo dinosaura sauropoda
<< predchádzajúci článok
Tweet o úmrtí herca Chadwicka Bosemana nazbieral najviac „lajkov“ v histórii Twitteru

Slony z varšavskej ZOO už pripravujú na testy, chcú zistiť vplyv konopného oleja na ich stres - diskusné fórum čitateľov