Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. septembra 2010

Slota nechce sklamať ľudí, preto kandiduje


Tagy: Ján Slota

Súčasný predseda SNS Ján Slota bude v sobotu na sneme v Ružomberku kandidovať opäť na šéfa strany, pretože nechce sklamať tých, ktorí jeho kandidatúru ...Zdieľať
slota Ilustračné foto SITA/ Peter ŽákovičBRATISLAVA 23. septembra (WEBNOVINY) - Súčasný predseda SNS Ján Slota bude v sobotu na sneme v Ružomberku kandidovať opäť na šéfa strany, pretože nechce sklamať tých, ktorí jeho kandidatúru navrhli. Podľa neho ide približne o 20 okresných straníckych organizácií. "Bolo by neetické sklamať týchto ľudí," povedal Slota dnes pre agentúru SITA. Ak v súťaži neuspeje, zablahoželá víťazovi, stane sa radovým členom a novozvolenému predsedovi bude pomáhať.


Slota je presvedčený, že snem prebehne hladko a slušne. "SNS pozostáva predovšetkým z čestných ľudí. Snem bude preto aj takto riadený," zdôraznil Slota. Podľa neho pokojne prebehlo aj posledné rokovanie predsedníctva strany v stredu. Nezhoda bola len pri spôsobe voľby predsedu strany. Niektorí členovia predsedníctva presadzovali tajné voľby.

Slota si myslí, že o novom predsedovi by sa malo hlasovať verejne, tak ako to zakotvujú stanovy SNS. "Celý život som bojoval za to, aby členovia SNS neboli pokrytci. Hanbíme sa za názor?" opýtal sa. Nemá problém však ani s tajným hlasovaním. Do programu snemu preto nechal zaradiť bod, aby o spôsobe voľby rozhodli delegáti na sneme, ktorých má byť 297. Obáva sa však, že v prípade tajnej voľby by jej výsledok mohol byť napadnutý, pretože strany podľa zákona majú konať len v súlade so stanovami.

Na predsedu sú zatiaľ traja kandidáti. Okrem Slotu aj prvá podpredsedníčka strany Anna Belousovová a podpredseda SNS Dušan Švantner. Hovorí sa tiež o bývalom sudcovi Tiborovi Šafárikovi. Novozvolený predseda potom delegátom navrhne kandidátov na posty podpredsedov strany.

Na XVII. sneme Slovenskej národnej strany budú delegáti riešiť najmä personálne otázky, pretože sa všetkým členom predsedníctva končí štvorročné funkčné obdobie. Delegáti zhodnotia aj pôsobenie SNS od ostatného snemu, na programe budú aj blížiace sa komunálne voľby.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: Ján Slota
   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 SLOTA: Maďarská armáda cvičí prechod vodných tokov (23. 3. 2010)
 Slotovi strhli plat za neúčasť na rokovaní výboru (18. 3. 2010)
 SLOTA: Som čestný a nikdy nerobím intrigy (11. 3. 2010)
 Mikloško je podľa Slotu diablov syn (10. 3. 2010)
 SLOTA: SNS z vlády neodíde (10. 3. 2010)
 SLOTA: Maďari sa chystajú odtrhnúť juh Slovenska (4. 1. 2010)
 SLOTA: Nie je priorita byť za každú cenu vo vláde (29. 12. 2009)
 SLOTA: Rok 2009 bol ťažký pre Slovensko aj SNS (27. 12. 2009)
 Vlastenectvo je pomaly zločin, tvrdí Slota (9. 12. 2009)
 Slota nebude zabíjať čas na výbore, ktorý vedie poslanec SMK (22. 11. 2009)nasledujúci článok >>
Vážny kritizuje Figeľa za prijatie poradcov
<< predchádzajúci článok
Na plynovú prípojku v Prešove spadol žeriav

Slota nechce sklamať ľudí, preto kandiduje - diskusné fórum čitateľov