Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. marca 2010

Mikloško je podľa Slotu diablov synPodpredsedníčka SNS Anna Belousovová nie je ani po 20 rokoch v politike splachovač, nezaradený poslanec František Mikloško sa podľa nej vyzná v zadkoch a líder ...Zdieľať
Ján Slota

Foto: SITA

BRATISLAVA 10. marca  - Podpredsedníčka SNS Anna Belousovová nie je ani po 20 rokoch v politike splachovač, nezaradený poslanec František Mikloško sa podľa nej vyzná v zadkoch a líder národniarov Ján Slota ho berie ako mentálne retardovaného. Aj takéto bonmoty odzneli v parlamente počas rozpravy k návrhu vyhlásenia k výrokom europoslanca maďarského Jobbiku Csanáda Szegediho.

„Mikloško, ty si jeden diablov syn, hnusný, odporný, my ti to prepáčime, lebo ťa berieme ako mentálne retardovaného,“ vyhlásil v emóciami nabitej rozprave Slota, ktorého strana prijatie vyhlásenia navrhla. Ako zdôraznil, Maďarsko je podľa neho na rázcestí medzi nacionalistickou a demokratickou cestou, no zatiaľ vyhráva nacionalistická. Národniarovi prekáža, že zo Szegediho slov „srší až genetická nadradenosť.“

Františkovi Mikloškovi sa nepáči, že poslanci za SNS okrem Jozefa Rydla nehlasovali za návrh, ktorý by zamedzil výstavbe megakasína pri Bratislave, čo nevníma ako veľmi národné gesto. „Tu vám maďarské peniaze nevadia, forintíky nesmrdia. Lovášiky maďarské vám nevadia,“ povedal. Podľa neho by sa taká ustanovizeň, akou je parlament, nemala výrokmi „nejakého obyčajného človeka“ ako Szegedi zaoberať. Ako podotkol, vyzerá to, akoby sme trpeli nejakým komplexom voči Maďarsku tak, ako to bolo roky voči Česku.

„SNS ani pre koaličných partnerov ani pre opozíciu nebude Jankom na otĺkanie,“ zdôraznila v rozprave Belousovová. Ako podotkla, v sále pri prerokovávaní ich návrhu čakala väčšiu účasť. Nepáčilo sa jej, že viacerí poslanci, ktorí v rokovacej miestnosti boli, nevenovali jej vystúpeniu dostatočnú pozornosť. Tomáša Galbavého z SDKÚ-DS, ktorý postojačky diskutoval s kolegami vyzvala, aby sa jej neotáčal zadkom a kázala mu sadnúť si. Galbavý kontroval, že podľa Mikloška má zadok pekný. „Keď to vraví pán Mikloško, asi to bude pravda, pán Mikloško je znalec,“ nedala sa podpredsedníčka národniarov. V závere pripustila, že vystupovala viac emocionálne ako pragmaticky, ale ako podotkla, ona to ako človek veľmi prežíva. „Ja nie som ani po 20 rokoch politik, ktorý je jednoducho splachovač,“ dodala.

„Národná rada SR vyjadruje vážne znepokojenie nad protislovenskými šovinistickými výrokmi poslanca Európskeho parlamentu Csanáda Szegediho na adresu Slovenskej republiky. Protestuje proti výrokom namiereným proti suverenite Slovenskej republiky. Odmieta cezhraničné zasahovanie a zneužívanie menšinovej problematiky oživujúcej iredentistický revanšizmus. Apeluje na dodržiavanie zásad susedstva a zmluvy o dobrom susedstve maďarskými verejnými činiteľmi,“ znie vyhlásenie, o prijatí či neprijatí ktorého dnes poslanci rozhodnú. SNS ním reaguje na výroky Szegediho, že Slovensko nikdy nebolo a nie je štátotvorným národom, a že navrhuje uznanie maďarčiny ako druhého štátneho jazyka či otvorenie Benešových dekrétov.

SITA

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 SLOTA: SNS z vlády neodíde (10. 3. 2010)
 SLOTA: Maďari sa chystajú odtrhnúť juh Slovenska (4. 1. 2010)
 SLOTA: Nie je priorita byť za každú cenu vo vláde (29. 12. 2009)
 SLOTA: Rok 2009 bol ťažký pre Slovensko aj SNS (27. 12. 2009)
 Vlastenectvo je pomaly zločin, tvrdí Slota (9. 12. 2009)
 Slota nebude zabíjať čas na výbore, ktorý vedie poslanec SMK (22. 11. 2009)
 Slota nechápe, prečo sme od Enelu prestali žiadať doplatok (11. 10. 2009)
 Peniaze z tendra išli do médií, nech ich vrátia, tvrdí Slota (7. 10. 2009)
 Slota sa ku kauzám vyjadrí v príhodný čas (4. 9. 2009)
 SNS z vlády neodíde, vyhlásil Slota (20. 8. 2009)nasledujúci článok >>
Elton John vystúpi v júni v košickej Steel Aréne
<< predchádzajúci článok
Štefanov si nemyslí, že by sa mal za niečo hanbiť

Mikloško je podľa Slotu diablov syn - diskusné fórum čitateľov

Nepovedal by som, ze Miklosko je diablov syn, ale ze je narodny idiot.10.3. 21:29:46
akýže národný11.3. 9:01:10