Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

28. novembra 2007

Slováci a Česi chcú spoločne rozvíjať jadrovú energetikuSlovenskí a českí jadroví odborníci podľa námestníka českého ministerstva průmyslu a obchodu Tomáša Hünera budú aj naďalej spolupracovať v oblasti rozvoja jadra. Podľa Hünera rozvoju ...Zdieľať

BRATISLAVA 28. novembra (WEBNOVINY) - Slovenskí a českí jadroví odborníci podľa námestníka českého ministerstva průmyslu a obchodu Tomáša Hünera budú aj naďalej spolupracovať v oblasti rozvoja jadra. Podľa Hünera rozvoju jadrovej energetiky v Čechách by nemal zabrániť ani fakt, že v súčasnosti je v českej vláde aj Strana zelených, ktorá presadila v programovom vyhlásení vlády zastavenie rozvoja jadrovej energetiky. "Je to nešťastné prehlásenie, ktoré sa však podľa mňa do roka až do dvoch bude musieť zmeniť," povedal na stredajšej tlačovej besede po konferencii ENEF 2007- Odkaz pre slovenskú a českú energetiku Hüner. Podľa neho vzhľadom na to, že slovenskí a českí jadroví odborníci sú odkázaní na spoluprácu nehrozí, že by Slovensko mohlo v rozvoji jadrovej energetiky predbehnúť Českú republiku, keďže ako je známe slovenská vláda rozvoj jadra podporuje. "Súťažiť môžeme vo futbale, ale v jadrovej energetike vidíme veľké príležitosti spolupráce," doplnil generálny riaditeľ Slovenských elektrární Paulo Ruzzini.

Konferenciu ENEF 2007- Odkaz pre slovenskú a českú energetiku zorganizovali zamestnávateľské zväzy energetikov z oboch krajín deň po Európskom jadrovom fóre (ENEF), ktoré sa konalo v Bratislave v pondelok a v utorok. Európske jadrové fórum sa venovalo otázkam jadrovej energetiky v Európskej únii a organizovalo ho Slovenská a Česká republika. Politickí predstavitelia ako aj predstavitelia významných európskych energetických spoločností sa zhodli na tom, že je potrebné rozvíjať tretiu generáciu jadrových elektrární, a to hlavne kvôli hrozbe globálneho otepľovania.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tomanová je spokojná so štátnym rozpočtom na rok 2008
<< predchádzajúci článok
Od 1. januára 2008 bude SPP účtovať spotrebu plynu v kWh