Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

29. mája 2013

Slováci by Fica nahradili Kaliňákom, keby bol prezidentomV prípade kandidatúry Roberta Fica na prezidenta, by 30,4 percenta Slovákov chcelo za predsedu vlády a predsedu strany Smer-SD súčasného ministra vnútra Roberta Kaliňáka. Vyplýva to z ...Zdieľať
fico kalinak BRATISLAVA 29. mája (WEBNOVINY) - V prípade kandidatúry Roberta Fica na prezidenta, by 30,4 percenta Slovákov chcelo za predsedu vlády a predsedu strany Smer-SD súčasného ministra vnútra Roberta Kaliňáka.


Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky, ktorý na začiatku roka urobila agentúra MVK. Predsedu NR SR Pavla Pašku by za premiéra chcelo 17,5 percenta opýtaných a ministra kultúry Mareka Maďariča by si vybralo 7,6 percenta. Iného premiéra a predsedu strany Smer-SD by preferovalo 18,9 percenta respondentov a 25,5 percenta odpovedalo, že nevedia, alebo je im to jedno.

Spomedzi sympatizantov strany Smer-SD, ktorí sa zúčastnili na prieskume, sa za Roberta Kaliňáka vyslovilo 43,1 percenta, za Pavla Pašku 28 percent a za Mareka Maďariča 7,9 percenta respondentov. Ako informoval agentúru SITA Pavel Haulík z agentúry MVK, išlo o omnibusový prieskum verejnej mienky s počtom 1 125 respondentov.

Na otázku, prečo výsledky zverejnili s viac ako päťmesačným oneskorením, Haulík povedal, že v čase, keď boli výsledky čerstvé, nemal o ne trh záujem. Podľa Haulíka je dôvodom zverejnenia časti januárového prieskumu aj aktuálnosť témy. Podľa dnešného vydania denníka Hospodárske noviny mal Fico povedať vedeniu svojej strany, že chce kandidovať v prezidentských voľbách 2014. Noviny sa odvolali na tri zdroje z prostredia Smeru-SD s tým, že informácia je dôverná a nemôžu ju oficiálne oznámiť.

"Vedenie strany o tejto téme nikdy nerokovalo a premiér a predseda strany Smer-SD Robert Fico ani nikdy neinformoval vedenie o svojej ambícii kandidovať za prezidenta SR," vyhlásila hovorkyňa strany v reakcii na dnešné informácie denníka Hospodárske noviny. V strane Smer-SD sa podľa nej aktuálne na túto tému nediskutuje. Zopakovala, že táto diskusia bude na programe na jeseň tohto roka a jej výsledok bude pravdepodobne verejne prezentovaný na každoročnom sneme strany v decembri.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Grécko je šiesty rok v recesii, eurozónu neopustí
<< predchádzajúci článok
Minister Glváč chce odtajniť dokumenty o tunelovaní VSS