Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. júna 2021

Slováci môžu do Slovinska cestovať bez obmedzení, treba však predložiť potvrdenieSlováci už môžu do Slovinskej republiky cestovať bez obmedzení. Na svojom webe to uviedlo Ministerstvo ...Zdieľať
gettyimages 1217890834 676x451 14.6.2021 (Webnoviny.sk) - Slováci už môžu do Slovinskej republiky cestovať bez obmedzení. Na svojom webe to uviedlo Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.


Podmienkou je predloženie potvrdenia o tom, že sa daná osoba posledných päť dní pred vstupom do Slovinska nachádzala v krajine, ktorú považuje za zelenú. Medzi tie patrí aj Slovensko, ale napríklad aj Česká republika či Nemecko.

Podmienky vstupu


Osoby, ktoré predložia takéto potvrdenie, sa nemusia preukázať negatívnym PCR testom, antigénovým testom ani vypĺňať žiaden formulár.

Viac o téme: Koronavírus


Vstup bude umožnený aj osobám, ktoré majú slovenský očkovací certifikát, potvrdenie o prekonaní ochorenia COVID-19 v posledných šiestich mesiacoch a PCR alebo antigénový test s negatívnym výsledkom nie starším ako 48 hodín.

Ďalšie výnimky


V prípade, že osoba nespĺňa podmienky, musí absolvovať 10-ďnovú povinnú karanténu. Slovinská republika vydala aj ďalšie výnimky, v prípade ktorých nie je nutné absolvovať 10-dňovú karanténu.

Tú majú napríklad osoby vykonávajúce činnosť v medzinárodnej doprave, či osoby prepravujúce tovar zo Slovinska alebo do Slovinska. Kompletný zoznam výnimiek nájdu obyvatelia Slovenska na stránke Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.


Zdroj: Webnoviny.sk - Slováci môžu do Slovinska cestovať bez obmedzení, treba však predložiť potvrdenie © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dodávateľovi antigénových testov Eurolab Lambda vlani narástol zisk, prilepšil si takmer o štyri milióny eur
<< predchádzajúci článok
Najvyšší súd bude v utorok rozhodovať o odvolaniach v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka

Slováci môžu do Slovinska cestovať bez obmedzení, treba však predložiť potvrdenie - diskusné fórum čitateľov