19. septembra 2019

Slováci na volejbalovom šampionáte skončili, Španieli zdolali Nemcov

Nemecký hráč Tobias Krick(vpravo) blokuje strelu Španiela Victora Rodrigueza Pereza (druhý zľava) v zápase B-skupiny Španielsko - Nemecko na 31. ME vo volejbale mužov v Antverpách 19. septembra 2019. Foto: TASR/AP
Antverpy 19. septembra (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti nepostúpili na 31. ME do osemfinále a so šampionátom sa rozlúčili už v základnej skupine. Rozhodlo o tom štvrtkové víťazstvo Španielska nad Nemeckom 3:0. Slováci skončili v tabuľke B-skupiny na nepostupovom piatom mieste, do vyraďovacích bojov postúpilo Belgicko, Srbsko, Španielsko a Nemecko.

V zápase Nemecka so Španielskom potrebovali Slováci na postup triumf Nemcov, no Španieli sa proti favoritovi vytiahli a napokon za 103 minút zvíťazili 3:1.

Slováci na šampionáte zdolali hneď vo svojom prvom zápase Španielov 3:2, v druhom zápase zvíťazili nad Rakúskom 3:1. V ďalších troch stretnutiach však neuhrali proti favoritom ani set, s Belgickom, Srbskom a Nemeckom prehrali zhodne 0:3.