Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

25. augusta 2010

Slováci nakupujú na splátky najmä čierne elektroPodľa analýz úverovej spoločnosti CETELEM SLOVENSKO a.s., 34% nákupov na splátky uskutočnených v internetových obchodoch tvorí hromadný nákup čierneho elektra. Na druhej priečke sa umiestnili ...Zdieľať
cetelem logo BRATISLAVA 25. augusta (WBN/PR) - Podľa analýz úverovej spoločnosti CETELEM SLOVENSKO a.s., 34% nákupov na splátky uskutočnených v internetových obchodoch tvorí hromadný nákup čierneho elektra. Na druhej priečke sa umiestnili počítače a notebooky s 24%. Priemerná cena nákupu je 454, 45 EUR, pričom výška úveru sa pohybuje okolo 400 EUR.


Slovenskí spotrebitelia si postupne zvykajú nakupovať prostredníctvom Internetu tovary a služby najrôznejšieho druhu, aj keď väčšina ostáva konzervatívna. V prieskume Barometer Cetelem, viac ako polovica z opýtaných Slovákov uviedla, že plánujú v roku 2010 zakúpiť cez Internet bielu techniku a produkty súvisiace s voľným časom a cestovaním.

Objavujú sa však aj zámery nakupovať ONLINE také druhy tovarov a služieb, ktoré si doposiaľ zákazník rád pozrel „na vlastné oči“, ako napríklad nábytok Prekvapením je, že až 24% respondentov si vie predstaviť, že vymení nákup potravín v kamenných obchodoch za internetový nákup. V prípade finančných služieb je tento trend ešte výraznejší. Až 46 % Slovákov vyjadrilo záujem zmeniť svoju klasickú banku za internetovú.

Cetelem vychádza spotrebiteľskému záujmu v ústrety uvádzaním nových technológii v oblasti poskytovania úverov cez internet. Umožňuje nákup na splátky ONLINE v spolupráci s najväčšími internetovými predajcami už od roku 2005. 10% všetkých nákupov na splátky je realizovaných v internetových obchodoch.

V súčasnosti je možné získať cez internet aj ďalšie produkty portfólia – kreditnú kartu a pôžičky Cetelem.

http://www.cetelem.sk

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nečas: Česko nepožičia peniaze Grécku
<< predchádzajúci článok
VÁŽNY: Pôvodný variant stavby úseku R7 je lacnejší

Slováci nakupujú na splátky najmä čierne elektro - diskusné fórum čitateľov