Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

25. augusta 2021

Slováci nepotrebujú pri vstupe do Severného Macedónska negatívny test, k sprísneniu však dôjde od septembraPri vstupe do Severného Macedónska ešte stále nie je potrebný negatívny výsledok PCR testu. Navyše nie je potrebná aniZdieľať
gettyimages 1222618836 676x451 25.8.2021 (Webnoviny.sk) - Pri vstupe do Severného Macedónska ešte stále nie je potrebný negatívny výsledok PCR testu. Navyše nie je potrebná ani karanténa či registrácia pred cestou, ani po návrate. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR o tom informuje na svojej webovej stránke.

Viac o téme: Koronavírus


Severné Macedónsko plánuje opatrenia na vstup do krajiny sprísniť od stredy 1. septembra. Pre cestujúcich vtedy začne platiť povinnosť preukázať sa dokladom o zaočkovaní, negatívnym PCR testom nie starším ako 72 hodín alebo potvrdením o prekonaní ochorenia COVID-19.

„V prípade nepredloženia predmetných potvrdení bude vyžadovaná 7-dňová karanténa v krajine. Tranzit cez krajinu bude povolený maximálne do piatich hodín,“ uvádza rezort diplomacie.

Medzinárodné letiská v Skopje a v Ochride sú otvorené, ale možnosti leteckých spojení zostávajú obmedzené. Pri vstupe na letiská je požadované predložiť certifikát o očkovaní proti COVID-19 alebo preukázanie negatívneho PCR testu nie staršieho ako 72 hodín alebo potvrdenie o prekonaní choroby.


Zdroj: Webnoviny.sk - Slováci nepotrebujú pri vstupe do Severného Macedónska negatívny test, k sprísneniu však dôjde od septembra © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Po Ficovi nepôjdu tak tvrdo, potrebujú zničiť nás, vyhlásil Pellegrini (video)
<< predchádzajúci článok
Deficit verejnej správy v tomto roku narastie, dôvodom je negatívnejší priebeh pandémie

Slováci nepotrebujú pri vstupe do Severného Macedónska negatívny test, k sprísneniu však dôjde od septembra - diskusné fórum čitateľov