Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

17. marca 2019

Slováci sa začali schádzať v Šamoríne, prvý prišiel ŠafrankoNa snímke tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Pavel HapalZdieľať
Na snímke tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Pavel Hapal Foto: TASR - Pavel Neubauer
Šamorín 17. marca (TASR) - Slovenská futbalová reprezentácia sa začala schádzať v nedeľu v Šamoríne pred úvodnými zápasmi kvalifikácie o postup na EURO 2020 s Maďarskom (21. marca o 20.45 h v Trnave) a v Cardiffe s Walesom (24. marca o 15.00 h). Oficiálny zraz je síce až v pondelok, no už deň predtým privítal tréner Pavel Hapal dvanásť hráčov.


Do Šamorína dorazili brankári Matúš Kozáčik, Martin Dúbravka, obrancovia Lukáš Štetina, Dávid Hancko, stredopoliari Patrik Hrošovský, Stanislav Lobotka, Matúš Bero, Marek Hamšík, Ondrej Duda, Martin Chrien, Jaroslav Mihálik a útočník Pavol Šafranko.

"Hlavný dôvod bol, že niektorí hráči už svoje víkendové zápasy odohrali a chceli sme ich tu mať čo najskôr, aby mali možnosť zregenerovať nielen po samotných stretnutiach, ale aj po ceste. Urobíme im ľahší regeneračný tréning. Snažíme sa, aby tu chlapci boli čo najskôr, nech máme viac času na prípravu pred kvalifikačnými zápasmi. Samozrejme, budú sa sem do Šamorína schádzať priebežne, pretože každý má inak prílet," povedal pre futbalsfz.sk Hapal, ktorý v priebehu nedele privítal aj členov svojho realizačného tímu.

"Od pondelka by sme už potom chceli byť všetci spolu a začneme prvým oficiálnym tréningom, ktorý by som nazval takým zoznamovacím. Keďže času veľa nemáme, s Maďarskom hráme už vo štvrtok, všetky tréningové jednotky budú skôr zamerané na taktiku a smerované už k zápasu s Maďarskom, nakoľko ten je v našom programe prvý. Verím, že chlapci budú pripravení odovzdať na ihrisku všetko. Rovnako tak verím, že sa nám podarí tie zápasy vyhrať a že si do tabuľky zapíšeme vytúžených šesť bodov."

Slováci nastúpia v susedskom derby s Maďarskom vo štvrtok 21. marca v Trnave, o tri dni sa predstavia v Cardiffe. Hapal verí, že jeho zverenci budú mať po úvodných dueloch kvalifikácie na konte šesť bodov. "Pôjdeme od zápasu k zápasu. Najskôr sa musíme sústrediť na Maďarsko a po ňom sa dobre pripraviť na Wales. Súboj s Maďarmi bude náročný nielen z pohľadu fanúšikov a kvôli tomu, že je to derby stretnutie. Myslím si, že jeho náročnosť bude aj v tom, aby sme si plnili svoje úlohy na ihrisku a nevložili sme sa do neho emočne tak, že budeme robiť individuálne chyby. Verím, že po taktickej stránke budú chlapci dobre pripravení a budú si plniť úlohy, ktoré dostanú."

Hapal má už v hlave aj kostru zostavy, s ktorou by chcel súboj v Trnave odštartovať. Dôležité však bude, v akom stave mu hráči prídu na zraz. "Zostavu už veru mám premyslenú, veľa však napovie zdravotný stav hráčov po odohratých víkendových stretnutiach," uzavrel tréner.

Ako prvý dorazil na zraz nováčik v reprezentácii, útočník škótskeho Dundee United FC Pavol Šafranko. "Troška som po ceste unavený, ale veľmi sa na zraz teším. Do tréningu, ktorý sa začína o 18.00 si chcem pospať," povedal pre futbalsfz.sk.

Hráči na nedeľňajšom zraze:


brankári: Matúš Kozáčik, Martin Dúbravka

obrancovia: Lukáš Štetina, Dávid Hancko

stredopoliari: Patrik Hrošovský, Stanislav Lobotka, Matúš Bero, Marek Hamšík, Ondrej Duda, Martin Chrien, Jaroslav Mihálik

útočník: Pavol Šafranko
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mižigárová získala zlato na letných hrách Špeciálnych olympiád
<< predchádzajúci článok
Juventus prehral prvý zápas v sezóne

Slováci sa začali schádzať v Šamoríne, prvý prišiel Šafranko - diskusné fórum čitateľov