Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

17. marca 2019

Mižigárová získala zlato na letných hrách Špeciálnych olympiádIlustračná fotografiaZdieľať
Ilustračná fotografia Foto: TASR
Abú Zabí 17. marca (TASR) - Na 15. Svetových letných hrách Špeciálnych olympiád v Spojených arabských emirátoch v Abú Zabí vyhrala Adela Mižigárová v nedeľu zlato v skoku do výšky. Slovenská reprezentantka získala už deň predtým striebro v behu na 200 metrov. Vo vrhu guľou si striebro vybojovala Denisa Horváthová a bronz v rovnakej disciplíne Ladislav Jakubčo.


"Vyhrala som zlatú medailu v skoku do výšky. Cítila som, že dnes sa to môže podariť a veľmi sa teším," povedala žiačka Základnej špeciálnej školy v Košiciach. "Obe disciplíny zvládla výborne, lebo tréning je jedna vec, ale súťaž iná. Pri týchto našich športovcoch zohráva úlohu každá drobnosť. Zmena prostredia, adrenalín, únava, ale Adela to dala ako pani športovkyňa. Verila si," zhodnotila v tlačovej správe jej trénerka Jana Valenčáková. Veľkú radosť mala aj zo striebra Denisy Horváthovej a bronzu Ladislava Jakubča, ktorí súťažili vo vrhu guľou. "Bojujú a vedia, že nielen za seba, ale aj za Slovákov, za celé Slovensko. Sú výborná partia a navzájom sa nesmierne podporujú," doplnila Valenčáková.

V nedeľu sa v Dubaji darilo aj plavcovi Petrovi Išpoldovi, ktorý v disciplíne voľný spôsob na 200 metrov získal striebro, rovnako striebornú priečku obsadil jazdec Filip Graňo v traile.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Monchi sa vracia do funkcie športového riaditeľa FC Sevilly
<< predchádzajúci článok
Slováci sa začali schádzať v Šamoríne, prvý prišiel Šafranko

Mižigárová získala zlato na letných hrách Špeciálnych olympiád - diskusné fórum čitateľov