Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

03. apríla 2020

Slováci si môžu počas pandémie koronavírusu odložiť splátky úverov, opatrenie má tri rovinyMinisterstvo financií SR sa už dohodlo s bankami na podrobnostiach odkladu splátok úverov. Ako na piatkovej tlačovej konferencii informoval minister financií ...Zdieľať
gettyimages 847815224 676x451 3.4.2020  - Ministerstvo financií SR sa už dohodlo s bankami na podrobnostiach odkladu splátok úverov. Ako na piatkovej tlačovej konferencii informoval minister financií Eduard Heger, opatrenie má tri roviny.


Prvá sa týka odkladu splátok úverov maximálne na deväť mesiacov pre bežných ľudí, pričom podľa ministra bude celý proces jednoduchý. Uskutoční sa elektronicky prostredníctvom formulára.

Zároveň platí, že by klienti nemali mať negatívny záznam v úverovom registri. Druhé opatrenie sa týka odkladu splátok úverov pre SZČO, malé a stredné firmy. Tretím opatrením je zvýšenie bezkontaktných platieb bez použitia PIN kódu z 20 na 50 eur.

>>> Správu aktualizujeme


Zdroj: Webnoviny.sk - Slováci si môžu počas pandémie koronavírusu odložiť splátky úverov, opatrenie má tri roviny © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ľudskoprávny výbor si na prvom zasadnutí zvolil podpredsedov, opoziční poslanci neprišli
<< predchádzajúci článok
Polícia vyšetruje smrť dobodaného muža v Tornali, pravdepodobne bol zavraždený

Slováci si môžu počas pandémie koronavírusu odložiť splátky úverov, opatrenie má tri roviny - diskusné fórum čitateľov