27. júna 2008

Slováci so Švédskom o titul majstra sveta

Slovenská reprezentácia v in-line hokeji zvíťazila v prvom piatkovom semifinálovom stretnutí na 12. majstrovstvách sveta nad Nemeckom 3:2 po predĺžení a v sobotu 28. júna o 18.00 h nastúpi na súboj o ...

BRATISLAVA 27. júna (WEBNOVINY) - Slovenská reprezentácia v in-line hokeji zvíťazila v prvom piatkovom semifinálovom stretnutí na 12. majstrovstvách sveta nad Nemeckom 3:2 po predĺžení a v sobotu 28. júna o 18.00 h nastúpi na súboj o zlatú medailu proti Švédom. Tí v druhom semifinále bohatom na góly zdolali Američanov 12:8. V základnej skupine slovenskí reprezentanti prehrali so Švédmi hladko 0:5 a majú teraz možnosť na revanš. O historickom postupe Slovenska do finále rozhodol gól Petra Staroňa v devätnástej sekunde predĺženia. Zverenci trénera Imricha Antala už prekonali dosiaľ najlepšie umiestnenie SR na svetových šampionátoch v histórii, keď v roku 2001 skončili v USA na 4. mieste. Slováci odplatili Nemcom prehru z prípravného duelu pred MS, ktorý vyhrali obhajcovia bronzu vysoko 10:4. Nemecko - Slovensko 2:3 po predĺžení (0:1, 0:1, 2:0, 0:0 - 0:1) - do finále postúpilo Slovensko Góly: 27. Reimer (Tolzer), 35. Reimer (Kreutzer, Bažány) - 12. Horský (Šimúnek), 24. Strapatý (Szöke), 49. Staroň (Ľ. Višňovský) Vylúčení: 1:3 na 90 sekúnd, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Erd (Rak.) a Sotak (USA), 1678 divákov Semifinálový duel začali aktívnejšie favorizovaní Nemci, ktorí sa nasťahovali pred slovenskú bránku a usilovali sa streliť rýchly gól. Slováci sa snažili ohroziť nemeckého gólmana Vollmera najmä po brejkoch, ale to sa im príliš nedarilo. Gólovú akciu videli diváci až v záverečnej minúte prvej štvrtiny. Na radosť domáceho publika pretlačil puk za Vollmerov chrbát Horský, ktorého ideálne našiel Šimúnek. V druhej dvanásťminútovke sa slovenský tím osmelil a dokonca niekoľkokrát si vytvoril dlhotrvajúcejší tlak, ten však nedokázal pretaviť na druhý gól. Na hraciu plochu sa dostal aj obranca tímu zámorskej NHL Los Angeles Kings Ľubomír Višňovský, keďže si zverenci trénera Imricha Antala zahrali jednu presilovku, avšak bez gólového efektu. Podobne ako v úvodnom dejstve aj v tom druhom puk prenikol do nemeckej bránky až v poslednej šesťdesiatsekundovke. Szöke potiahol puk pred Vollmera, prihral voľnému Strapatému a ten z prvej upravil na 2:0 pre Slovákov. Po zmene strán sa Nemecko počas presilovky dostalo do tlaku, ktorý dokázalo premeniť na gól. Autorom bol Reimer po prihrávke Tolzera. Slovákom nepomohli ani protesty, že puk sa v sieti zakliesnil zvonku a nie zvnútra. V 31. min mohol poslať svoj tím opäť do dvojgólového vedenia Horský, ale jeho strelu z prvej Vollmer spoľahlivo kryl. Ďalšie vylúčenie hráča opäť prinieslo gól. Nie v presilovke, ale bezprostredne po jej skončení. Do streleckej listiny sa zapísal opäť Reimer a asistenciou sa prezentoval aj Slovák Marián Bažány už v drese nemeckého súpera. Štvrtá štvrtina príliš vzruchu nepriniesla, obaja súperi sa navzájom pozorne bránili. Zaujala šanca Kristína po vynikajúcom nahodení Šilleho, niekoľko brejkov či striel z diaľky na oboch stranách. Obaja brankári, Ondrejka aj Vollmer, však predvádzali vynikajúce výkony, a tak sa muselo predlžovať. Už v devätnástej sekunde predĺženia rozhodol o historickom postupe Slovákov do finále Staroň po prihrávke Ľ. Višňovského. SITA