27. júna 2008

Slovenskí volejbalisti bez straty setu zdolali Grécko

Slovenskí volejbaloví reprezentanti zvíťazili vo svojom úvodnom stretnutí 3. kola A-skupiny 5. ročníka Európskej ligy nad Gréckom bez väčších problémov 3:0 a dostali sa na druhú priečku priebežnej ...

SHEFFIELD 27. júna (WEBNOVINY) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti zvíťazili vo svojom úvodnom stretnutí 3. kola A-skupiny 5. ročníka Európskej ligy nad Gréckom bez väčších problémov 3:0 a dostali sa na druhú priečku priebežnej tabuľky. Zverenci talianskeho trénera Emanueleho Zaniniho boli počas celého duelu lepším tímom a aj napriek tomu, že v aktuálnom kádri SR chýba viacero opôr, svojho balkánskeho protivníka okrem úvodu prvého setu takmer k ničomu nepustili. V prvom piatkovom stretnutí dokázali domáci Briti vyhrať nielen svoj prvý set v Európskej lige, ale aj celý zápas. Nad Portugalskom triumfovali 3:1 a odlepili sa z dna tabuľky A-skupiny, kam naopak padli reprezentanti z Iberského polostrova. Výsledky: Slovensko - Grécko 3:0 (21, 15, 23) 81 minút, rozhodovali: Gaupp (Fr.) a Piasecký (Biel.), 100 divákov Slováci nezachytili úvod, výsledkom čoho bolo štvorbodové manko počas prvého technického oddychového času (4:8). Zaniniho zverencom sa aj naďalej nedarilo najmä na prihrávke a blokoch a k svojmu súperovi sa dlhšie nedokázali priblížiť (8:13). Potom prišli tri vyhraté lopty v rade pri podaní Nemca a reprezentantom SR sa aspoň o trochu ľahšie dýchalo. Po druhom technickom "tajme" Masný ako správny kapitán dvoma dobrými servismi a skvelým zákrokom v poli zdvihol slovenskú zástavu. Pridali sa k nemu výbornými blokmi Nemec či na podaní Jakubov a hráči SR sa prvý raz v dueli ujali vedenia (19:18). Svoj náskok dokázali v ďalšom priebehu ešte zveľadiť a prvé dejstvo napokon vyhrali 25:21. Úvod druhého setu bol vyrovnaný, až kým Martin Nemec nepredviedol tri výborné podania a Slováci viedli 8:5. Za tohto stavu predviedli oba tímy najdlhšiu výmenu zápasu s Kohútovým úspešným blokom. Nasledoval ďalší nepríjemný Nemcov "plachtiaci" servis a náskok volejbalistov s dvojkrížom na prsiach bol už päťbodový. Túto výhodu si zverenci trénerského triumvirátu Zanini - Chrtiansky - Palgut dokázali udržať až do druhého technického oddychového času (16:11). Aj po ňom Slováci na ihrisku dominovali, Masného variabilné podanie robilo Grékom obrovské problémy a Balkánci napokon dokázali získať v druhom dejstve len 15 bodov. Gréci sa na začiatku tretieho setu vzchopili, viedli 5:3, do prvého technického time-outu to však reprezentanti SR dokázali otočiť vo svoj prospech (8:7). Ďalší priebeh priniesol vyrovnaný volejbal, no neskôr si Slováci dokázali vypracovať trojbodový náskok (16:13). Ten vzápätí stratili (18:18), no po oddychovom čase predviedli najmä na bloku opäť skvelé momenty. Tretie dejstvo napokon Masný a spol. vyhrali 25:23 a celé stretnutie jednoznačne 3:0 na sety. Vývoj stretnutia (z pohľadu Slovenska): 1. set: 1:4, 4:8, 7:12, 11:13, 13:16, 15:16, 19:18, 21:19, 23:19, 25:21 2. set: 4:4, 8:5, 12:7, 16:11, 20:11, 23:12, 24:14, 25:15 3. set: 3:5, 8:7, 10:10, 13:13, 16:13, 18:15, 18:18, 20:18, 22:20, 25:23 Ďalší výsledok: Portugalsko - Veľká Británia 1:3 (25, -17, -23, -22) 110 minút, rozhodovali: Blyaert (Belg.) a Menner (Nem.), 800 divákov Tabuľka A-skupiny: 1. Holandsko 6 6 0 18:7 12 2. Slovensko 7 4 3 15:11 11 3. Grécko 7 3 4 13:12 10 4. V. Británia 4 1 3 3:10 5 5. Portugalsko 4 0 4 3:12 4. SITA