07. októbra 2018

Slovákom prvý deň na mládežníckej olympiáde nevyšiel

Na snímke slovenský pretekár Patrik Nagy súťaží v disciplíne Mixed BMX Racing Team event počas III. Olympijských hier mládeže v Buenos Aires 7. októbra 2018. Foto: TASR/Andrej Galica
Buenos Aires 7. októbra (TASR) - V prvý deň Olympijských hier mládeže (OHM) v Buenos Aires bolo v akcii šesť slovenských reprezentantov, ani jeden však nedosiahol prenikavý výsledok.

Z tria slovenských plavcov nepostúpil do semifinále žiadny. V konkurencii 31 plavkýň skončila na 22. mieste Tamara Potocká v polohových pretekoch na 200 m. Miroslava Záborská s časom 34,39 s na 50 m prsia skončila na 32. mieste. Dávid Gajdoš sa časom 1:04,87 min na 100 m prsia umiestnil na 24. priečke.

Veľmi blízko k víťazstvu mala stolná tenistka Tatiana Kukuľková, ktorá nad favorizovanou Srbkou Sabinou Surjanovou vyhrávala 1:0, 2:1 i 3:2 na sety, no napokon prehrala 3:4. "Každý set sa skončil rozdielom maximálne troch bodov, celkový súčet loptičiek bol 70:72 v prospech Srbky," informoval portál olympic.sk.

Radka Paulechová ani Patrik Nagy vo svojom jedinom vystúpení na hrách - v súťaži miešaných družstiev BMX Race v konkurencii 16 jazdcov v každej kategórii do 8-členného finále nepostúpili.