23. októbra 2011

Slovan ľahko cez Martin, Košice rozdrvili Poprad

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 14. kola hokejovej Tipsport extraligy 2011/2012: HKm Zvolen - HK 36 Skalica 3:1 (1:1, 1:0, 1:0) Góly: 18. Bronilla (Otčenáš, ...

hokej BRATISLAVA 23. októbra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 14. kola hokejovej Tipsport extraligy 2011/2012:

HKm Zvolen - HK 36 Skalica 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Góly: 18. Bronilla (Otčenáš, Škvaridlo), 32. Marek Slovák (V. Baláž), 60. V. Baláž (Juraško) - 18. R. Školiak (Pálffy)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Výleta, Stano, 2422 divákov
Zvolen: Škrečko - J. Mucha, Juraško, Vantroba, Ďaloga, Bronilla, Hraško, Ťavoda, Šiška - Leskovjanský, L. Jurík, V. Baláž - Marek Slovák, Brabenec, M. Čurilla - Otčenáš, M. Jurík, Škvaridlo - Zuzin, Puliš, Méry
Skalica: Lakosil - Vyrúbalík, Šmach, I. Jankovič, Kloz, Jaborník, Gula, Bučka - Pálffy, R. Školiak, J. Hruška - Lušňák, Holovič, T. Višňovský - Kutálek, Klejna, M. Šátek - Štepán, J. Jurík

V šlágri kola sa pred slušnou diváckou návštevou oba tímy zo začiatku pozorne strážili a hrali skôr takticky než na krásu. Prvú strelu riešil skalický brankár až v 9. minúte, keď Brabenec strieľal spoza kruhu. O pár sekúnd neskôr po rýchlom prechode do útoku a prihrávke Čurillu sa český útočník vo farbách Zvolena nepresadil ani zoči-voči Lakosilovi. Na opačnej strane predviedli v 15. minúte peknú kontru hostia, Pálffy vysunul prihrávkou na ľavej strane Školiaka, ktorý si nakorčuľoval a dobre zakončil, rovnaký však bol aj Škrečkov zásah. Gólový moment prišiel v 18. min. Ďaloga urobil za svojou bránkou chybu, Pálffy mu zobral puk, ideálne prihral opäť Školiakovi, ktorý pohotovo zakončil - 1:0. Zvolen však odpovedal už o 38 sekúnd, Lakosil neudržal ľahký puk, zmocnil sa ho Bronilla, ktorý predviedol pred gólmanom hostí skvelú techniku - 1:1.

Úvod druhej tretiny patril Skalici. Jej 10-minútový nápor bol citeľný, ale nepresadili sa Lušňák, Klejna či J. Jurík. V polovici zápasu mali šancu i domáci, Baláž po rýchlej kontre našiel pred bránkou Leskovjanskeho, ktorý však pohorel pred Lakosilom. Zvolenčanom to vyšlo až v presilovke, keď Balážovu strelu z ľavej strany skalický brankár vyrazil, no z približne troch metrov Marek Slovák nekompromisne skóroval - 2:1. Potom sa ešte dostal do šance Otčenáš, obkorčuľoval si bránku, ale nezasunul puk k ľavej žrdi. Na opačnej strane nasledovala rýchla kontra hostí - Pálffy však neprekonal Škrečka.

V úvode tretej tretiny sa dostali Skaličania do dobrej príležitosti na vyrovnanie, keď Šátek z ľavej strany našiel pred bránkou voľného Klejnu, ale ten neuspel. Hral sa veľmi dobrý hokej na oboch stranách, v 49. min mohli skórovať v presilovke domáci Leskovjanský aj Juraško. Útoky sa striedali z jednej strany na druhú. Nebezpeční boli Skaličania - tiež v presilovke, pred Škrečkom sa však nepresadil Vyrúbalík. V 53. min nebol úspešný ani Pálffyho prienik, v závere zápasu trafil ešte Brabenec žŕdku. Záhorákom nevyšla power-play, naopak, v hre bez brankára inkasovali z hokejky V. Baláža, ktorý ešte predtým urobil kľučku na Pálffyho.

Hlasy:
Jozef Škrak (tréner Zvolena): "Hral sa vynikajúci hokej z oboch strán. Skalica potvrdila formu a ukázala svoje kvality. Víťazstvo nás veľmi teší, sme radi, že sme získali tri body. Obe mužstvá hrali výborne aj takticky, dobre bránili stredné pásmo. V určitých úsekoch hry si Skalica utvárala prečíslenia aj gólové príležitosti, ale ustáli sme to. Výborný výkon podal brankár Škrečko. Chcel by som chlapcom poďakovať za predvedený výkon."
Peter Oremus (tréner Skalice): "Pokračovali sme v kvalitných výkonoch z predchádzajúcich zápasov. Škoda, že sme nedali viac ako gól, lebo šance sme si na to utvorili. Tým pádom, že sme nepremenili príležitosti, zákonite prišla prehra. Chlapcom prakticky nemám čo vyčítať a bolo by to aj úplne zbytočné, ak by som to urobil, pretože pokračujú v tých výkonoch, ktoré predvádzame. Jeden gól je však málo, a preto Zvolen vyhral."

HK Nitra - Dukla Trenčín 4:3 po predĺžení (1:1, 0:1, 2:1 - 1:0)

Góly: 20. M. Hruška (T. Hrnka, Fojtík), 48. Ďurák (G. Saliji, Mašlonka), 51. S. Saliji (Ďurák, Podstavek), 63. M. Štefanka (M. Hruška, P. Barinka) - 12. Tybor (R. Tvrdoň, A. Šťastný), 33. Tybor (R. Tvrdoň), 52. R. Tvrdoň (Tybor, A. Šťastný)
Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 4:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ru. Lauff - Bogdaň, V. Smerek, 2138 divákov
Nitra: Penker - König, M. Hruška, Rais, Ďurák, Árvay, J. Polák, M. Bača - Fojtík, M. Štefanka, P. Barinka - S. Saliji, T. Chrenko, Podstavek - G. Saliji, T. Hrnka, Čaládi - M. Mašlonka, Uhnák, Šumichrast
Trenčín: Hiadlovský - Martin Chovan, E. Bednár, Gabriš, Trefný, Bolf, Hlubuček, Štindl, Imrich - O. Mikula, Sojčík, Lelkeš - Tybor, A. Šťastný, R. Tvrdoň - M. Filo, J. Gašparovič, T. Melichárek - Radulay, M. Daňo , P. Kopecký

Prvú sľubnú príležitosť si v 3. minúte vypracoval domáci Samir Saliji, no svoj únik po pravej strane nezakončil gólovo. Hostia postupne prevzali iniciatívu, ktorá vyvrcholila v 12. minúte. Po chybe domáceho obrancu za vlastnou bránkou posunul Tvrdoň puk Tyborovi a ten zblízka prekonal Penkera - 0:1. Náskok hostí mohol byť o pár sekúnd už dvojgólový, Gašparovič však nepridal po individuálnej akcii nemieril presne a úspešný nebol ani Sojčík pri svojom pokuse o blafák. Domáci sa vyrovnania dočkali päť sekúnd pred koncom prvej tretiny. Fojtík s Hrnkom sa postarali o závar pred Hiadlovským a obranca Hruška namieril presne - 1:1.

Domáci vstúpili do druhej tretiny s viditeľnou snahou o ďalší gól. Výbornú príležitosť mal Čaládi, no z ostrého uhla už nedokázal presne zakončiť. Úspešný nebol medzi kruhmi M. Štefanka ani Garip Saliji, ktorý tiesnený pred Hiadlovským nemohol ideálne zakončiť. V 33. minúte ušli do brejku Tvrdoň a Tybor a po presnej strele druhého menovaného sa Dukla opäť ujala tesného vedenia - 1:2

Domáci sa vyrovnania dočkali v 48. minúte. V jednej z mnohých presiloviek sa k puku dostal obranca Ďurák a jeho tvrdá strela skončila v trenčianskej bránke. O tri minúty neskôr Nitra prvý raz v zápase viedla, aj tretí gól dala v presilovke. Podstavek posunul pred bránkou puk Samirovi Salijimu, ktorý zblízka nemohol nedať - 3:2. Tesný náskok však zverencom Jána Jaška dlho nevydržal. V 52. minúte potrestal nitriansku chybu v defenzíve Tvrdoň. V ďalšom priebehu tretej tretiny si už mužstvá nevypracovali výrazné strelecké príležitosti, a tak nasledovalo predĺženie. V ňom po faule na Barinku hrali domáci presilovku, v ktorej Štefanka tečoval Hruškovu strelu - 4:3. Bod naviac tak zostal v Nitre.

Hlasy:
Ján Jaško (tréner Nitry): "Napriek nášmu víťazstvu na nás ešte čaká veľa práce. Dali sme góly v presilovkách, no aj v tomto smere máme na čom pracovať. Prvých desať minút v druhej tretine bolo v našej réžii. Teším sa z víťazstva."
Dušan Gregor (tréner Trenčína): "Dnes sme nezískali bod, ale stratili dva. Za stavu 2:1 sme mohli dať do prázdnej bránky tretí gól, no namiesto toho sme dostali vyrovnávajúci. Ukázali sme, že hoci sme v istom kŕči, chceme sa so situáciou popasovať. Góly sme inkasovali po našich chybách, no treba byť pozitívny. Veľká väčšina z tímu ukazuje vôľu po víťazstvách.

HC Slovan Bratislava - HC Mountfield Martin 4:1 (3:0, 0:0, 1:1)

Góly: 1. Kukumberg (L. Hudáček), 10. M. Bakoš (Bulík, I. Ďatelinka), 19. Balej (Bulík, Frühauf), 46. Balej (Bulík) - 41. Markovič (Važan)
Vylúčení: 6:3 na 2 min, navyše: Vartovník (Martin) 5+DKZ za faul kolenom, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Višňovský - Junek, P. Šefčík, 4006 divákov
Slovan: Konrád - Dobroň, Bohunický, Jass, Švarný, P. Frühauf, I. Ďatelinka - Šatan, Kukumberg, L. Hudáček - D. Skokan, Preisinger, D. Buc - Balej, Bulík, M. Bakoš - J. Cíger, Janík, M. Sloboda
Martin: Volentier (21. Šimko) - L. Kozák, Hriňa, Zukal, M. Výborný, Drgoň, Brcko, Mir. Ižvolt, Tupý - Themár, Markovič, Važan - Škoda, Murček, Sobota - Kriška, Vartovník, Šišovský - Macejka, Zeliska, Škumát

Slovan po dvoch dôležitých víťazstvách u súperov začal v domácom prostredí výborne. Už v 38. sekunde si Kukumberg nakorčuľoval na Hudáčkovu prihrávku a tiesnený pred bránkou Martina nezaváhal - 1:0. Gólovú poistku pre belasých pridal v závere 10. min M. Bakoš, ktorého spoza bránky našiel Bulík a mladý útočník už nemal problém skórovať. Už na 3:0 zvýšil v 19. min Balej, ktorý vystrelil od modrej čiary a Ďatelinkom zakrytú strelu si Volentier vrazil lapačkou do bránky.

Do druhej tretiny vstúpili Martinčania už s brankárom Šimkom, ktorý niekoľkokrát podržal svoj tím. Boli to hostia, ktorí si vypracovali najväčšiu šancu v druhej dvadsaťminútovke, keď v 26. min v oslabení unikli Markovič s Kriškom, no strelu druhého menovaného z prvej zneškodnil gólman Konrád. V 36. min po delovke od modrej čiary už dvíhal ruky nad hlavu Drgoň, ale Konrád si "semaforom“ držal naďalej čisté konto. Vzápätí pohrozil na druhej strane Preisinger, ktorého strela z ľavej strany zásluhou pekného zákroku Šimka neskončila v bránke.

Martinčania skorigovali v 41. min Markovičom, ktorý vošiel po ľavej strane do útočného pásma a strelou pod hornú žŕdku nedal Konrádovi žiadnu šancu. O päť minút neskôr Balej pridal svoj druhý gól v zápase, keď do martinskej bránky dopravil brankárom odrazený puk po Bulíkovom pokuse. V 52. min mohol zápas zdramatizovať Škoda, ale z mikrosúboja s Konrádom vyšiel víťazne brankár Slovana. V závere belasí umnou hrou kontrolovali vývoj duelu a bez väčších problémov ho priviedli do víťazného konca.

Hlasy:
Miroslav Mosnár (asistent trénera Slovana): "Prvých pätnásť minút bolo z našej strany dobrých, potom hráči akoby začali podceňovať súpera. Martin nám od druhej časti hrozil protiútokmi. Aj keď sme zvíťazili, nepredstavovali sme si to takto. Zase sme prišli o dvoch útočníkov, čo nás veľmi mrzí.“
Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Dnes, takisto ako v predchádzajúcich dueloch, nám nevyšla prvá tretina. Možno aj preto, že chlapci boli v tejto hale prvý raz a kým sme sa 'okukali', bolo 0:3. Každú našu šancu súper potrestal. V druhej časti sme ich mali aj my, ale zle sme riešili prečíslenia. Máme dosť mladý kolektív, ktorý sa na gól veľmi nadrie, skórovať je pre nás niekedy zázrak. Za bojovnosť a nasadenie od druhej časti si však chlapci zaslúžia pochvalu.“

HK AutoFinance Poprad - HC Košice 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)

Góly: 23. P. Bartoš (Homer), 33. E. Piatak (Pašek), 38. Marcel Haščák (M. Biro, Šeda)
Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner - Rovenský, Korba, 4052 divákov
Poprad: Melicherčík - R. Suchý, A. Novotný, D. Brejčák, Fabian, Hellström, M. Šterbák, Malina, Kramár - Vandas, Škovira, Kuľha - A. Kroták, Kmiť, Vaic - P. Svitana, Kraft, Rapáč - Paločko, Gellerstedt, S. Takáč
Košice: Hylák - Homer, J. Tabaček, M. Novák, M. Gajdoš, Šeda, M. Biro, M. Baláž, Slimák - P. Bartoš, Zálešák, Dravecký - Pašek, E. Piatak, Jenčík - Matúš Chovan, Vorel, P. Fabuš - Michel Miklík, Gron, Jenčík

Pred zaplneným hľadiskom sa od úvodu hral rušný hokej v dobrom tempe s minimom prerušení. Mužstvá si dávali v defenzíve pozor, a tak prvé vážnejšie príležitosti prišli v presilových hrách. V 9. min "zatvorila" prvá päťka Košíc modro-bielych na dlhé chvíle vo vlastnom pásme, domácim však zatuhlo len pri Novákovej strele od modrej, ktorú spoľahlivo kryl Melicherčík. O tri minúty neskôr sa v dobrej pozícii v bezprostrednej blízkosti popradskej bránky ocitol Miklík, no nenašiel voľný priestor. Košice boli aj naďalej o niečo lepším tímom, utvorili si územnú prevahu a snažili sa preľstiť popradskú defenzívu

Oceliari otvorili druhé dejstvo presilovou hrou, v ktorej roztočili poriadny kolotoč, na ktorého gólovom konci stál Bartošov teč Homerovej strely od modrej - 0:1. Inkasovaný gól však Poprad nezlomil, Kuľhov ťahák však do lapačky skryl Hylák. Zobudení Popradčania následne prevzali taktovku zápasu do vlastných rúk, no aj napriek prevahe si hneď neutvorili vyloženú príležitosť. Až v 32. min sa rútil na bránu Kmiť, vo veľkej rýchlosti ju však prestrelil. Košičania napokon súpera potrestali, využili zaváhanie na útočnej modrej a popradský odchovanec Erik Piatak poslal domov gólový "pozdrav" - 0:2. V 38. min sa po Birovej strele pred bránkou najlepšie zorientoval Marcel Haščák a doklepol puk za Melicherčíka - 0:3

Aj v tretej časti súboja mal Poprad problém presadiť sa v útočnom pásme. V 46. min dobre mieril Košičan Biro, Melicherčík nebezpečný puk skrotil a držal domáci tím aspoň v teoretickej nádeji na zvrat. Pri chuti bol popradský mladík Paločko, ale ani on pred bezchybným Hylákom nepochodil. Košicania tak po piatich nezdaroch prelomili negatívnu šnúru.

Hlasy:
Ladislav Svozil (tréner Popradu): "Od začiatku sme ťahali za kratší koniec povrazu. Neboli sme dosť dôrazní, prehrávali sme osobné súboje aj buly. Nebol to náš zápas. Košice nás do ničoho nepustili, rozhodujúci bol zrejme prvý gól. V tretej tretine sme zlepšili pohyb, streľbu i dôraz, ale oproti takému výkonu, aký dnes Košice predviedli, je to málo."
Antonín Stavjaňa (tréner Košíc): "My sme boli v neľahkej situácii, mali sme šnúru zlých výsledkov. Dnes sa však mužstvo zomklo a zachytal nám aj brankár Hylák. Víťazstvo sme doslova vybojovali. Po prvom presilovkovom góle sme si sústavným tlakom vypracovali ďalšie šance a tretí gól nám už dodal istotu. Hru sme kontrolovali a chceli sme neinkasovať kvôli nášmu gólmanovi."

MsHK DOXXbet Žilina - HC´05 Banská Bystrica 2:1 po sam. nájazdoch (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 15. Hreus (Drábek, T. Sýkora), rozhodujúci sam. nájazd V. Nemec - 55. Heizer (Marcinek)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše: Kútny (B. bystrica) na 10 min za nešp. správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš – P. Korba, Smrek, 1286 divákov
Žilina: M. Laco - D. Devečka, D. Kudělka, Staňo, J. Dlouhý, T. Bokroš, Houdek, Niník - P. Sivák, Róbert Huna, Richard Huna - Drábek, Hreus, T. Sýkora - V. Nemec, Troliga, Smotrila - Kubiš, Michajlov, Stupka
Banská Bystrica: Chorošun - Haverinen, Kolba, Cuník, P. Huba, Brňák, Cebák, Bambúch, Kubka - Tománek, Jokila, Ján Sýkora - Kútny, Paľov, Kristoffersson - M. Kokavec, Kapuš, Češík - T. Hričina, Heizer, Marcinek

V úvode zápasu tabuľkových susedov mohli skórovať Banskobystričania, keďže mali dvakrát početnú prevahu. Bola to však Žilina, ktorá si vypracovala pri prvom vylúčení Kudělku dobrú šancu, ale strelu V. Nemca brankár Chorošun kryl. Hostia hrali svižný hokej, najmä zásluhou prvej útočnej formácie. V 15. min druhý útok roztočil minikolotoč pred banskobystrickou bránkou, k puku sa dostal Hreus, ktorý nekompromisnou strelou k žrdi získal pre Žilinu vedenie 1:0. Zvýšiť ho v závere I. tretiny mohol Sivák, avšak strelecky sa nepresadil.

V druhej časti hry vynikli brankári, keď Chorošun postupne kryl strely Hreusa, Devečku, Róberta Hunu či Smotrilu. Domáci brankár Laco sa vyznamenal v 32. min, lebo zneškodnil Češíkov samostatný nájazd. V záverečných minútach II. tretiny viackrát podržal svoje mužstvo Chorošun.

V úvode tretej dvadsaťminútovky mali dobre strelecké pokusy Kristofferson a domáci Devečka ale gólmani boli pozorní. Banská Bystrica sa snažila o vyrovnanie, nervozita jej hráčom však trocha zväzovala ruky. V 50. min sa ocitli sami pred Lacom Jokila a následne Hričina, ale ani v jednom prípade z toho nebol gól. Ten prišiel v 55. min, keď Marcinek spoza brány prihral Heizerovi, ktorý s trochou šťastia vyrovnal. Vzápätí mal dobru streleckú príležitosť znova Jokila, jeho strela však skončila na žŕdke Lacovej bránky.

V predĺžení mali bližšie k víťazstvu Banskobystričania, ale Kútny v 62. min nevyužil dobrú príležitosť a za následné nešportové správanie musel odísť do šatne. Minútu pred koncom predlženia mohol rozhodnúť Sivák, Chorošun bol pozorný. Takisto ako v prvom zápase v Banskej Bystrici, aj tentoraz sa o víťazovi rozhodovalo až v samostatných nájazdoch. Zo šiestich aktérov bol najúspešnejší domáci Vladimír Nemec, ktorý ako jediný prekonal banskobystrického gólmana.

Hlasy:
Milan Jančuška (tréner Žiliny): "Vyrovnaný zápas, boj o každý centimeter ľadu. V stretnutí mala defenzíva prevahu nad ofenzívou. Skvele výkony podali brankári, vyhrali sme síce o gól, ale práve o gól sme mohli aj prehrať. O zisku dvoch bodov sa rozhodlo v samostatných nájazdoch, v ktorých sme boli efektívnejší. Chcem poďakovať brankárovi Lacovi za predvedený výkon."
Alpo Suhonen (tréner B. Bystrice): "Z našej strany to nebolo nič nového. Z vari pätnástich zápasov sme dosiahli päť remíz. Defenzíva z našej strany bola celkom dobrá, v ofenzíve sa nám však nedarí. Aj v tomto zápase sme nepremenili niektoré dobré strelecké príležitosti."