23. októbra 2011

FK Senica remizovala so Slovanom Bratislava

FK Senica - ŠK Slovan Bratislava 2:2 (0:0) Góly: 46. M. Ďurica, 75. Piroska - 52. Šebo, 59. Táborský, ŽK: 43. Kolčák (Slovan), rozhodovali: Vlk - Brendza, Kubačka, 1965 ...

futbal BRATISLAVA 23. októbra (WEBNOVINY) -

FK Senica - ŠK Slovan Bratislava 2:2 (0:0)
Góly: 46. M. Ďurica, 75. Piroska - 52. Šebo, 59. Táborský, ŽK: 43. Kolčák (Slovan), rozhodovali: Vlk - Brendza, Kubačka, 1965 divákov

Senica: Bolek - Gorosito, P. Pavlík, J. Gajdošík, Pedro Leal - Strnad, T. Kóňa - Jaroslav Diviš (90.+ Bolinha), Piroska, M. Ďurica - Kalabiška (82. Hošek)
Slovan: Hroššo - Bagayoko, Dosoudil, Had, Štepanovský - Kolčák (56. Kladrubský) - Lačný (63. Guédé), I. Žofčák, Táborský - Halenár (82. Milinkovič), Šebo

V šlágri 13. kola sa v prvom polčase nehral príliš pekný futbal. Hráči oboch tímov kazili veľa prihrávok, v šestnástkach bolo málo vzruchu, hrala sa skôr "šachová partia" a oba tímy čakali na to, kto urobí prvú chybu. V útoku boli o niečo lepší Seničania, v 7. min sa k odrazenej lopte dostal Piroska, ale z dobrej pozície vystrelil nepresne. Gól mohol padnúť v 17. min, po Piroskovom rohu opečiatkoval hlavou brvno Hroššovej brány stopér Pavlík. Slovan trafil do priestoru brány až v 36. min, po chybe v senickej obrane sa dostal do zakončenia Halenár, jeho prízemnú strelu však Bolek kryl, a tak sa I. polčas skončil bez gólov.

Po obrátke sa hral oveľa lepší futbal a diváci sa mali na čo pozerať. Záhoráci mali raketový nástup, keď už v 25. sekunde druhého polčasu otvorili skóre. Krásnu kombináciu Kalabišku s Piroskom zakončil peknou strelou spoza pokutového územia Martin Ďurica - 1:0. Slovanisti však pomerne ľahko otočili vývoj zápasu. V 52. min domáca obrana nevystúpila proti Šebovi a ten delovkou prestrelil brankára Boleka - 1:1. O štyri minúty neskôr to skúšal Táborský, Bolek však loptu kryl. Táborský sa dočkal v 59. min, keď si zabehol za obranu po Šebovej prihrávke a zoči-voči domácemu gólmanovi nezaváhal - 1:2. V záverečných dvadsiatich minútach domáci vyvinuli úsilie vyrovnať. Piroska sa postaral o krásny futbalový moment v 75. min, keď mu Kalabiška priťukol loptu a aktívny domáci kanonier strelou do pravej "šibenice" vyrovnal na 2:2. V 78. min sa do streleckej príležitosti dostal striedajúci Guédé, Bolek bol však pozorný. V poslednej desaťminútovke mali Seničania ešte dve sľubné šance, s Kalabiškovou strelou si Hroššo na dvakrát poradil a neujal sa ani Divišov pokus. Seničania predĺžili sériu bez prehry na deväť zápasov.