19. júna 2022

Slovenská „19“ vstúpila do ME krutým debaklom od Francúzska, tréner Rusnák očakával viac (video)

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 19 začali účinkovanie na "domácich" majstrovstvách Európy tejto vekovej kategórie sobotňajšou vysokou prehrou s rovesníkmi z Francúzska (0:5). Tí ...

sokolici 676x366 19.6.2022 (Webnoviny.sk) - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 19 začali účinkovanie na "domácich" majstrovstvách Európy tejto vekovej kategórie sobotňajšou vysokou prehrou s rovesníkmi z Francúzska (0:5).

Tí položili základy víťazstva na Štadióne Antona Malatinského v Trnave už v prvom polčase, keď strelili dva góly. Po zmene strán prikrášlili triumf tromi presnými zásahmi v rozpätí piatich minút.

Francúzi vyhrali zaslúžene

"Výsledok 0:5 je krutý, ale Francúzi zvíťazili zaslúžene, pretože ukázali enormnú kvalitu na každom jednom poste. Očakávali sme, že predvedieme trošku viac. Prvých 15-20 to nebolo zlé, boli tam náznaky šancí, tlačili sme sa do zakončenia... V druhom polčase tá päťminútovka asi rozhodla o celom zápase," povedal kouč slovenských mladíkov Albert Rusnák st. vo videu na oficiálnom webe Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Treba zmobilizovať mužstvo

V ďalšom sobotňajšom zápase A-skupiny zvíťazili v Dunajskej Strede talianski hráči nad súpermi z Rumunska 2:1. Práve Taliani budú v utorok najbližším protivníkom Slovákov. Na záver skupinovej časti nastúpi tím usporiadateľskej krajiny v piatok proti Rumunom.

„Musíme dať hlavy hore a ideme ďalej. Čaká nás ďalší súper, potrebujeme sa revanšovať za tento výsledok. Uvidíme, ako sa nám podarí do ďalšieho zápasu zmobilizovať mužstvo, ale je to v našich silách, aby sme fanúšikom ponúkli dobrý futbal aj lepší výsledok. Len od nás závisí, čo v tom zápase ukážeme,“ doplnil 48-ročný niekdajší útočník a účastník skupinovej časti Ligy majstrov v drese 1. FC Košice.

Zdroj: Webnoviny.sk - Slovenská „19“ vstúpila do ME krutým debaklom od Francúzska, tréner Rusnák očakával viac (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Colorado v druhom finále NHL „sfúklo“ Černákovu Tampu sedemgólovou lavínou a odohralo takmer dokonalý zápas (video)
Nemec útočí na rekord Valábika a Mezeia. Nemyslite si, že ho na ľade prekabátite, hovorí zámorský expert