Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

14. februára 2019

Slovenská ekonomika koncom vlaňajška vzrástla o 3,6 %Slovenská ekonomika vzrástla v 4. štvrťroku vlaňajška medziročne o 3,6 %. Po očistení výsledkov o sezónne vplyvy sa hrubý domáci produkt (HDP) zvýšil ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: detuschebank.ge
Bratislava 14. februára (TASR) - Slovenská ekonomika vzrástla v 4. štvrťroku vlaňajška medziročne o 3,6 %. Po očistení výsledkov o sezónne vplyvy sa hrubý domáci produkt (HDP) zvýšil medziročne o 4 % a oproti 3. kvartálu 2018 o 0,8 %. Vyplýva to z rýchleho odhadu, ktorý vo štvrtok zverejnil Štatistický úrad (ŠÚ) SR.


V bežných cenách sa vo 4. štvrťroku minulého roka vytvoril HDP v objeme 23,338 miliardy eur. To predstavuje medziročný nárast o 5,3 %.

Celková zamestnanosť v posledných troch mesiacoch vlaňajška dosiahla 2,438 milióna osôb. V medziročnom porovnaní vzrástla o 1,7 %. Po očistení o sezónne vplyvy sa zvýšila medziročne o 1,8 % a medzikvartálne o 0,4 %.

Rýchly odhad HDP a zamestnanosti ŠÚ SR na základe ďalších dostupných štatistických a administratívnych údajov spresní, doplní o štruktúry jednotlivých ukazovateľov a zverejní 7. marca tohto roka.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Muža s prezývkou Veľký zlý vlk odsúdili na 60 rokov, sexuálne zneužil 276 detí
<< predchádzajúci článok
V Tatrách prevláda zvýšená lavínová hrozba, vo Fatrách je mierna

Slovenská ekonomika koncom vlaňajška vzrástla o 3,6 % - diskusné fórum čitateľov