Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

22. novembra 2020

Slovenská filharmónia predstaví Mucha Quartet s klaviristkou P. PogádyNa základe aktuálnych pandemických opatrení môže byť kapacita sály obsadená na 50 percent. Dodržané bude sedenie v každom druhom rade.Zdieľať
Slovenská filharmónia predstaví Mucha Quartet s klaviristkou P. Pogády

Slovenská filharmónia (SF) uvedie v utorok 24. novembra koncert slovenského komorného telesa Mucha Quartet. So sláčikovým kvartetom vystúpi slovenská klaviristka Petra Pogády. TASR o tom informovala tlačová tajomníčka SF Martina Tolstova.


V prvej polovici koncertu zaznie Sláčikové kvarteto č. 7 Hommage á Beethoven Ilju Zeljenku. Vystrieda ho Klavírne kvarteto č. 1 g mol, KV 478 Wolfganga Amadea Mozarta, jedno z najexpresívnejších diel autora. Program uzavrie Sláčikové kvarteto č. 14 cis mol, op. 131 Ludwiga van Beethovena.

Utorkový koncert pre abonentov cyklu HM a návštevníkov v Koncertnej sieni sa začne o 19.00 h. Na základe aktuálnych pandemických opatrení môže byť kapacita sály obsadená na 50 percent. Dodržané bude sedenie v každom druhom rade. Koncert odvysiela SF aj v priamom prenose na stream.filharmonia.sk a facebookovej stránke #SlovakPhil.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zomrel Jozef Šimončič, dlhoročný archivár a znalec dejín Trnavy sa dožil 92 rokov
<< predchádzajúci článok
NOC DIVADIEL 2020: Divadelníci hlásia online aj naživo: Stále sme tu!

Slovenská filharmónia predstaví Mucha Quartet s klaviristkou P. Pogády - diskusné fórum čitateľov