08. augusta 2018

Slovenská hokejová 18-ka na Hlinka Gretzky Cupe podľahla Kanade 2:4

Kanaďan Kirby Dach (17) skúša dostať puk za chrbát slovenského brankára Dávida Boráka (30) počas tretej tretiny zápasu Hlinka Gretzky Cup-u v kanadskom Edmontone, 7. augusta 2018. Foto: TASR/AP
Edmonton 8. augusta (TASR) - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov prehrali aj v druhom súboji prestížneho turnaja Hlinka Gretzky Cup v Edmontone, keď v noci na stredu podľahli domácej Kanade 2:4. Zverenci trénera Viliama Čacha tak majú na konte dve prehry, keď v predchádzajúcom stretnutí nestačili na Švédov 2:4.

Mladí Slováci si v základnej A-skupine ešte zmerajú sily so Švajčiarskom.

Hlinka Gretzky Cup - A-skupina:

Kanada "18" – SLOVENSKO "18" 4:2 (0:0, 2:0, 2:2)

Góly: 22. Lafreniere (Barron, Krebs), 37. Holloway (Poulin, Barron), 43. Clarke (Dach, Lafreniere), 53. Williams (Rees, Suzuki) - 46. Golian (Turan, Mrázik), 50. Turanský (Čajkovič, Ilenčík). Vylúčenia: 4:4, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0.

Kanada: Gauthier - Korczak, Byram, Barron, Vukojevic, Guenette, Robertson, Schneider - Dach, Krebs, Lafreniere - Williams, Suzuki, Rees - Mutala, Cozens, Pelletier - Clarke, Parent, Poulin - Holloway

SR: Borák - Turan, Golian, Ilenčík, Kňažko, Beňo, Hatina, Gajdoš, Hudík - Mrázik, Sojka, Chromiak - Valigura, Turanský, Čajkovič - Škultéty, Haščák, Volko - Kormúth, Eliaš, Jendek