Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. februára 2006

Slovenská polícia rozbila vietnamský prevádzačský gangDeväťčlennú prevádzačskú skupinu sa podarilo v stredu rozložiť slovenským policajtom. Ako na tlačovej besede informoval minister vnútra Vladimír Palko, išlo o vietnamský gang, v ktorom však ...Zdieľať

BRATISLAVA 2. februára (SITA) - Deväťčlennú prevádzačskú skupinu sa podarilo v stredu rozložiť slovenským policajtom. Ako na tlačovej besede informoval minister vnútra Vladimír Palko, išlo o vietnamský gang, v ktorom však figurovali aj dvaja Slováci a jeden Čech. Policajti zasahovali v okresoch Ružomberok, Galanta, Trenčín a Košice, pričom zadržali šiestich členov gangu. Dvaja sú nezvestní a občana Českej republiky zadržala česká polícia. Všetci zadržaní sú obvinení z trestného činu prevádzačstva. Pri siedmich domových prehliadkach a piatich prehliadkach nebytových priestorov policajti našli šiestich migrantov ako aj 27 tis. dolárov v hotovosti.

Táto skupina sa podľa Palka zameriavala na prevádzanie nelegálnych migrantov prevažne z Vietnamu a Číny. Za prevoz cez Slovensko inkasovala od jedného migranta od 550 do 600 dolárov. Migrantov prevážala v špeciálne upravených cisternách. Počas svojho pôsobenia takouto nelegálnou formou skupina zarobila približne dva a pol mil. korún. Polícia skupinu monitorovala 14 mesiacov.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Spoločnosť Kia zvažuje voči Slovensku právne kroky
<< predchádzajúci článok
Firma Tempest sa zlúčila so spoločnosťami Unit a Computel

Slovenská polícia rozbila vietnamský prevádzačský gang - diskusné fórum čitateľov