Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

13. apríla 2021

Slovenská pošta opätovne vyhlásila súťaž na poskytovanie ochrany pri preprave peňazíSlovenská pošta opakovane vyhlasuje verejnú súťaž na poskytovanie ochrany majetku a osoby pri preprave peňažných hotovostí. Súťaž sa ...Zdieľať
slovenska posta 676x522 13.4.2021 (Webnoviny.sk) - Slovenská pošta opakovane vyhlasuje verejnú súťaž na poskytovanie ochrany majetku a osoby pri preprave peňažných hotovostí. Súťaž sa opakuje, keďže pri prvom vyhlásení pošta prijala rozhodnutie o zrušení postupu zákazky.


Ako upresnila hovorkyňa pošty Iveta Dorčáková, vo verejnej súťaži, ktorá bola vyhlásená 12. októbra 2020, predložili ponuku len dvaja uchádzači, čo nemožno podľa nej považovať v zmysle judikátu Európskeho súdneho dvora za relevantnú hospodársku súťaž. Preto pošta 3. decembra 2020 rozhodla o zrušení postupu a túto zákazku aktuálne vyhlásila opakovane.

Slovenská pošta v prípravných trhových konzultáciách oslovila hospodárske subjekty schopné poskytovať požadovanú službu. Aj na základe týchto trhových konzultácií a po skúsenostiach z predchádzajúcej súťaže je aktuálne vyhlásená verejná súťaž rozdelená na tri geografické časti, ktoré reflektujú na existujúcu logistickú sieť potrebnú pre realizáciu služby.

Uchádzači môžu predložiť ponuku na ktorúkoľvek časť alebo aj na všetky časti. Pošta by chcela začať využívať služby nových dodávateľských subjektov, ktorí vyjdú z verejnej súťaže, najneskôr od 1. júna 2021.


Zdroj: Webnoviny.sk - Slovenská pošta opätovne vyhlásila súťaž na poskytovanie ochrany pri preprave peňazí © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kto postúpi do semifinále Ligy majstrov? Tipnite si v Niké a získajte skvelé odmeny!
<< predchádzajúci článok
Firmy na zamestnancoch nešetrili. Na stravu im dávali viac, ako prikazuje zákon

Slovenská pošta opätovne vyhlásila súťaž na poskytovanie ochrany pri preprave peňazí - diskusné fórum čitateľov